Новини

Кабінет Міністрів України на 6 місяців змінив правила проведення торгів, тим самим забезпечивши рівний доступ до системи публічних закупівель Prozorro
10 січня 2023 року, 09:33

В умовах енергетичної нестабільності Кабінет Міністрів України тимчасово, на 6 місяців, змінив правила проведення торгів, тим самим забезпечивши рівний доступ до системи публічних закупівель Prozorro.


Зокрема, скасовується лише один елемент в процедурі, коли суб‘єкти торгуються, - власне «аукціон». Про це розповіла заступник Міністра економіки України Надія Бігун (Надежда Бегун) 3 січня в ефірі одного з телеканалів.


«Якщо на початку осені доля торгів з одним учасником складала приблизно 60%, то на кінець грудня цифра зросла до 88%. Бізнес, особливо малий і середній, зіткнувшись з блекаутом та не маючи змоги одразу забезпечити сталий інтернет і живлення, був позбавлений можливості брати участь в аукціонах. З прийняттям відповідної Постанови, ми зробили наголос на першій ставці, на підготовку до якої у компаній є мінімум 7 днів. Це стимулюватиме пропозиції з найменшою ціною і збільшуватиме конкуренцію», - прокоментувала Надія Бігун.


Таке рішення прийняте тимчасово – на 6 місяців. Відповідні зміни у процедурі закупівель можуть бути переглянуті за умови стабілізації ситуації з електроенергією. Разом з тим, згідно з Директивою 2014/24/ЄС від 26 лютого 2014 року застосування аукціону під час проведення процедур закупівель НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ.


За 1-2 місяці результати торгів за оновленою процедурою будуть проаналізовані та враховані під час подальшого розвитку системи публічних закупівель Prozorro. Крім того, за рекомендацією Світового Банку Prozorro вже почала реалізацію механізму, коли замовник при оголошенні тендера самостійно визначає, чи потрібен йому аукціон під час відкритих торгів.


«Ми сподіваємося, що такі дії позитивно вплинуть на економію бюджетних коштів, адже держава зараз є одним з найбільших покупців. При цьому головний принцип – відкритість і чесна конкуренція – завжди залишатимуться незмінними», - підкреслила Надія Бігун.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство економіки України

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com