Новини

Лев Парцхаладзе (Lev Partskhaladze), Президент #КБУ поділився для циклу «Незламні: підсумки року» видання Build Portal власними прогнозами на 2023 рік
06 січня 2023 року, 09:29

Лев Парцхаладзе (Lev Partskhaladze), Президент #КБУ поділився для циклу «Незламні: підсумки року» видання Build Portal власними прогнозами на 2023 рік


Для українського бізнесу 2022 рік, безумовно, як і для кожного українця, став шоковим. Країна зіткнулась зі страшною, руйнівною навалою, у якій бізнес разом з усією країною зазнає великих втрат.


За словами Льва Парцхаладзе, на це впливає низка факторів: велика кількість людей виїхало за межі України, багато бізнесів призупинили або змушені були обмежити свою діяльність. Це, своєю чергою, вагомо вплинуло на купівельну спроможність людей і, наприклад, у нерухомості складається дуже важка ситуація. Навіть ті люди, які мають можливість придбати нерухомість – їхні рішення можуть залежати, наприклад, від обстрілів. Людина вже була готова купити квартиру або будинок у обраному місті, селищі або районі, але відбувається обстріл, і це міняє наміри потенційних покупців, а відтак – і ситуацію для бізнесу.


“Втім я маю надію, що ситуація дуже швидко зміниться. Ми бачимо останні тенденції – як нам допомагають Сполучені Штати Америки, вся Європа – і у військовому плані, і в матеріальному. Думаю, що після закінчення активних бойових дій обов’язково буде сформовано аналог плану Маршалла – План відновлення України. У нас будуть великі інвестиції, будуть вирішені такі проблеми, як наявність робочих місць, але до цього потрібно дійти, війна має закінчитися!”, - зазначив Президент КБУ.


Тішить, що з липня маятник війни хитнувся в інший бік. І якщо до липня наступали жорстко на територію нашої країни, то вже згодом, цього ж місяця, все змінилося. Ворог усвідомив свою поразку й розпочалися обстріли цивільної інфраструктури, і це, безумовно, дуже деморалізує людей, але українці міцно тримаються і доводять, що зламати їх неможливо.


Чого ми чекаємо від 2023 року?


Безумовно, всі українці хочуть перемоги, а потім – відновлення України. Лев Парцхаладзе сподівається, що після перемоги Україні будуть надані гарантії безпеки у тому чи іншому форматі, що серйозно змінить усю ситуацію. Він впевнений на всі сто відсотків, що в Україну «прийдуть» різні компанії відкривати центральні офіси. Київ стане центром тяжіння – таким, яким раніше була москва.


“Думаю, що навіть на політичному рівні активування бізнесу в Україні стане одним з ключових завдань. І це, звичайно, надасть дуже сильного імпульсу розвитку всієї економіки України. Я сподіваюсь, що ми дуже швидко і відновлюватимемося, і розвиватимемося.


Але до цього треба дожити. Я думаю, що це може зайняти близько року. Вже майже рік минув з початку війни, але ще стільки ж – можливо, трохи менше – доведеться чекати. Не лише військовим шляхом може закінчитися ця війна. Це може бути політичний шлях, може кардинально змінитися, наприклад, ситуація у росії – це дуже ймовірно, і ми цього дуже чекаємо. У будь-якому випадку я вірю в рішучість Сполучених Штатів Америки та європейських держав і в те, що вони нам дуже серйозно допомагатимуть. І ця надія нас дуже надихає”, - пояснюэ Лев Парцхаладзе.


Щодо підтримки державою бізнесу у ці надскладні часи, то найкращою підтримкою, на думку пана Льва, були б кредитні лінії. Зараз облікова ставка піднялася до 25%, це жахливо, оскільки повністю паралізує роботу бізнесу. Перше, з чого треба почати, – це облікова ставка. Щоб бізнес міг розпочати якось залучати фінансування та розвиватися.


“У містобудівельній галузі ми сподіваємось на прийняття і введення в дію законопроєкту №5655, це стане позитивним кроком для галузі. На жаль, йде дуже великий опір місцевих органів, оскільки цей Закон може позбавити їх важливого важеля впливу. До того ж не дуже вдало почалася розмова з архітекторами з цього приводу. Але загалом цей законопроєкт дуже сміливий та прогресивний”, - розповів Президент КБУ.


По суті законопроєкт дуже схожий на ті реформи, які свого часу провели в галузі нотаріальної діяльності, або на реформу БТІ, яка розвантажила державні органи та фактично прибрала корупційну складову. Ось цього наразі прагне бізнес і в містобудівній діяльності. Це може стати важливим кроком на шляху реформ уже наступного року.


Що порадити бізнесу наступного року?


Лев Парцхаладзе резюмував: “Набратися терпіння. Найголовніше – утримати команду, це завдання номер один для кожного бізнесу. І шукати нові рішення, виходячи із ситуації, що склалася. А ще розуміти, що найближчим часом все кардинально зміниться на краще. Я впевнений, що так буде!”


Повне інтерв'ю за посиланням: https://budport.com.ua/.../25801-lev-parchaladze-kijv...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com