Новини

З січня 2023 року вступають у дію зміни до Програми «Енергодім», покликаної підтримувати енергомодернізацію багатоквартирних будинків
04 січня 2023 року, 09:30

З січня 2023 року вступають у дію зміни до Програми «Енергодім», покликаної підтримувати енергомодернізацію багатоквартирних будинків.


Фонд енергоефективності повідомляє, що нововведення передбачають наступне:
відновлюється строк на доопрацювання заявок
відновлюється норма щодо строку подання Заявки № 2
розмір Гранту на етапі Затвердження Проєкту не збільшується


Отже, знову діятиме строк на доопрацювання заявок та будуть застосовуватися наслідки його недотримання. Але є виняток для ОСББ, розташованих на території Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, а також на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також розташованих на лінії розмежування.


Якщо їхні заявки не будуть вчасно доопрацьовані, вони не відхиляються через недотримання строків доопрацювання.


Щодо Бенефіціарів


Відновлюється обов’язок Бенефіціарів подавати Заявку № 2 до спливу 9-місячного строку від Дати Приєднання.


Виняток — Бенефіціари, розташовані на території Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Щодо таких Бенефіціарів ухвалюватиметься окреме рішення Наглядової ради Фонду енергоефективності після скасування або припинення дії воєнного стану.


Для Бенефіціарів, щодо яких тимчасово, з 11.03.2022, була зупинена або не введена в дію норма про подання Заявки № 2 до спливу 9 місяців від Дати Приєднання, відновлюється перебіг строку подання Заявки на Затвердження Проєкту з дня введення в дію цих змін до Програми (не зараховуючи до 9-місячного строку подання Заявки № 2 період з 11.03.2022).


Щодо розміру Гранту на етапі Затвердження Проєкту


З 16 січня 2023 року Фонд НЕ ЗБІЛЬШУВАТИМЕ Грант на етапі Затвердження Проєкту. Тобто під час схвалення Заявки № 2 не ухвалюватимуться рішення про збільшення суми Гранту окремо за статтями витрат:
Проведення енергоаудиту
Розроблення проєктної документації та її експертиза
Будівельні роботи
Технічний та авторський нагляд
Сертифікація енергоефективності після реалізації Проєкту
Обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснені заходи із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності.


Крім того, не збільшуватиметься сума Гранту за Проєктом в цілому, попередній розрахунок якого на етапі схвалення Заявки № 1 затверджений на підставі Фінансового плану реалізації Проєкту згідно з Описом Проєкту.
Всі ці зміни затверджені тимчасово — у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, на період його дії та включно до моменту їх скасування.


У разі виникнення додаткових питань та отримання консультацій:
+38 044 222-95-90
support@eefund.org.ua


Детальніше за посиланням: bit.ly/3VtsjXv


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com