Новини

Олександра Азархіна, заступниця Міністра громад, територій та інфраструктури України («Міністерство відновлення України») в ефірі Телеканал "Рада"
30 грудня 2022 року, 09:47

Олександра Азархіна, заступниця Міністра громад, територій та інфраструктури України («Міністерство відновлення України») в ефірі Телеканал "Рада" розповіла, що однією з базових умов для відновлення країни після війни буде цифровізація!


Без сучасних цифрових інструментів, які стосуються управління проєктами і спрощення бюрократичних процесів, повоєнна відбудова України буде неможливою.


За словами Олександри Азархіної, в Україні раніше ніколи не було такого масштабу руйнувань, які потрібно відновити дуже швидко в максимально прозорий та підзвітний спосіб.


«Цифровізація не є розкішшю, а є базовою умовою майбутньої відбудови», – підкреслила вона.


Однак, з прийняттям реформи галузі містобудування (законопроєкт №5655) цифровізація стане нормою Закону. Разом з тим, законопроєкт розширює можливості контролю за незаконним будівництвом.


«Сьогодні є монополія, ми створюємо конкурентне середовище залучаючи приватні контролюючі організації. У них буде відповідальність на рівні інститутів нагляду в Міністерстві відновлення, та контролю – в (Державна інспекція архітектури та містобудування України) ДІАМ.


У Законі є купа запобіжників, які дають можливість відстежити кожен крок. Тобто система буде будуватися на праві, а не на волюнтаристських рішеннях окремих осіб. З ухваленням Закону в містах з’являється набагато більше повноважень. Це, зокрема, право і обов’язок здійснювати моніторинг забудови. І саме завдяки цьому вони мають можливість напряму впливати на цей процес», – сказала Олександра Азархіна.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України
Мінрегіон

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com