Новини

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров поділився з виданням НВ, як працює цифровізація будівельної сфери в Україні
28 грудня 2022 року, 09:38

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров поділився з виданням НВ, як працює цифровізація будівельної сфери в Україні


За три роки роботи Міністерство цифрової трансформації України переконалося, що цифровізація має потужний антикорупційний ефект. Робота держави стає прозорішою і не залишає місця для корупційних схем. Від простої шоколадки за лікарняний до мільярдних схем у будівельній сфері.


Завдяки цифровізації мінімізується людський фактор, прибирається чиновник із процесів. А отже, їх легше контролювати і запобігати корупційним проявам.


Михайло Федоров повідомив, що лише за 2020−2021 роки антикорупційний та економічний ефект від цифровізації послуг становив 16,3 млрд грн. А потенційний антикорупційний та економічний ефект за два роки цифровізації — 48 млрд грн. З цього випливає, що, чим більше онлайн-послуг, тим прозорішою стає система і унеможливлює корупційні схеми.


Щодо цифровізації будівельної сфери: від створення реєстру до економії мільярдів гривень щорічно


У 2019 році Мінцифри разом з Мінрегіоном і депутатським корпусом розпочали глобальну реформу в будівельній сфері. Адже це одна з найбільших корумпованих в Україні. За підрахунками експертів, річний обсяг хабарів у будівництві становив від 2,7 до 3,5 млрд грн.


Чому так? Міністр цифрової трансформації України розповідає, що до 2019 року реєстр ДАБІ перебував у руках сторонніх осіб за кордоном і був місцем корупційних схем. Українцям доводилося платити великі хабарі за внесення даних до реєстру. А вся інформація з нього була недоступна для громадськості.


“Будівельна сфера стала першою для команди Мінцифри, де нам вдалося реалізувати справжню цифрову трансформацію. На зміну реєстру в приватних руках прийшла Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Ми створили її спільно з Мінрегіоном, за підтримки USAID UK Aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS»”, - зазначив Михайло Федоров.


Паралельно з цим для звичайних громадян будівельні послуги стали доступні на порталі Дія. Якщо на початку це була швидше зручна форма подання документів, то сьогодні будівельні послуги дедалі більше стають автоматизовані та виключають людський фактор у прийнятті рішення. Таким чином, жорсткі механізми перевірки даних, включно із взаємодією з іншими реєстрами, суттєво підвищують прозорість процесів.


Реєстр будівництва в ЄДЕССБ надійно захищений та зберігається в центрі обробки даних De Novo. Кожен об'єкт будівництва має унікальний ідентифікатор, дозвільні документи, містобудівну та проєктну документацію, відомості про учасників будівництва, фото та іншу інформацію.


Повне інтерв’ю за посиланням: https://biz.nv.ua/ukr/consmarket.html


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com