Новини

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України “Про надання будівельної продукції на ринку”.
27 лютого 2023 року, 16:30

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України “Про надання будівельної продукції на ринку”.

На етапі контролю виробництва будівельної продукції, якщо це передбачено у відповідних технічних регламентах, залучається призначений орган з оцінки відповідності.

Що ж таке орган з оцінки відповідності?

Орган з оцінки відповідності - орган (підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ), що здійснює діяльність з оцінки відповідності, включаючи калібрування, випробування, сертифікацію та інспектування.

Оцінка відповідності — процес доведення того, що задані вимоги, які стосуються продукції, процесу, послуги, системи, особи чи органу, були виконані.

Якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва, знак відповідності технічним регламентам супроводжується ідентифікаційним номером такого призначеного органу з оцінки відповідності у форматі UA.TR.YYY або YYY, де: UA - умовне позначення України латинськими літерами; TR - умовне позначення, яке означає, що орган з оцінки відповідності призначено на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів; YYY - ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.

Довговічність та безпечність зведеного об’єкта безпосередньо залежить від якості матеріалів та виробів, що використовуються в процесі будівництва. Це і міцність стін, належна тепло- та звукоізоляція, надійність інженерних мереж тощо.

Як, серед усього асортименту будівельних матеріалів, вибрати той, що відповідає визначеним вимогам?

Обираючи будівельну продукцію, варто звернути увагу на наявність знаку у формі незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено зображення трилисника.

Це – знак відповідності продукції технічним регламентам. Його наявність на виробі (продукції), етикетці, упаковці чи супровідній документації свідчить про те, що виробник бере на себе відповідальність за відповідність будівельної продукції задекларованим показникам, а також за її відповідність усім застосовним вимогам, визначеними законодавством та технічними регламентами.

ВАЖЛИВО!
У ДІАМ зауважують, що під час воєнного стану (та впродовж 90 днів після його припинення) на будівельній продукції, імпортованій з держав-членів Європейського Союзу, не вимагається нанесення знаку відповідності технічним регламентам. Така продукція може реалізовуватись, якщо на ній є знак СЄ, що засвідчує відповідність вимогам європейського законодавства.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com