Новини

ТСН повідомляє, що багатоповерхівка в Києві на Оболоні стала однією з кращих енергобережливих будинків Європи
26 грудня 2022 року, 16:50

ТСН повідомляє, що багатоповерхівка в Києві на Оболоні стала однією з кращих енергобережливих будинків Європи.


Найбільш енергбережливий будинок - таку досить незвичну, утім, актуальну нагороду дістала багатоповерхівка на столичній Оболоні. Коли постало питання заощадження електроенергії, багато хто зіткнувся із проблемами з опаленням. Але на столичній Оболоні знайшли рішення цієї проблеми.


Дім переробили так, щоб споживалося як можна менше енергетичних ресурсів. Проєкт придумав та втілював у життя голова асоціації ОСББ Денис Кукса.


Основна ідея - забезпечення мінімального споживання ресурсів зовні. За словами Дениса Кукси, окрім того, що будівля добре утеплена, тут усюди встановлені нові вікна та LED-лампи, а на даху - цілий теплоцентр, де розмістили теплові помпи. Мешканці вже встигли оцінити переваги автономності - собівартість опалення для них у середньому, в два з половиною рази дешевша, ніж пропонує місто.


Вартість проєкту становила понад 5 мільйонів гривень. За ідею та підтримку збереження ресурсів Києва міська влада компенсувала понад 70% витрат. Так, з кожної квартири, в залежності від її площі, було сплачено до 20 тисяч гривень. Разом мешканці будинку змогли зробити його енергобережливим та незалежним від міського опалення.


“Проєктом передбачено, що гаряче водопостачання йде у квартири за допомогою системи рекуперації з теплових насосів. Вона відбирає гаряче повітря із санвузлів та кухонь і гріє ним холодну воду. А система опалення реалізована іншим планом через пасивні випарники. Так будинок виробляє до 3 одиниць теплової енергії на 1 КВт електричної. Але на цьому економія ресурсів не закінчується. Найближчим часом у багатоповерхівці планують встановити сонячні панелі”, - розповів Денис Кукса.


Після реалізації проєкту дім на Оболоні увійшов у ТОП-10 найкращих енергоекономних будинків у Європі.


Детальніше у матеріалі ТСН: https://tsn.ua/.../odin-z-naykraschih-u-yevropi...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com