Новини

Оприлюднено деталі генерального плану реконструкції Харкова
23 грудня 2022 року, 15:30

Оприлюднено деталі генерального плану реконструкції Харкова.


Британський архітектор Норман Фостер під час поїздки до Харкова оприлюднив деталі генерального плану реконструкції міста, який включатиме «визначну будівлю», спроєктовану архітектором. Про це повідомляє видання Dezeen.


Працюючи на безоплатній основі з інженерною студією Arup, Фондом Нормана Фостера та Харківською групою архітекторів, засновник Foster + Partners Фостер розробив генеральний план “омолодження” міста після бомбардування під час російського вторгнення в Україну.


Генеральний план міста, що розроблений за результатами понад 100 зустрічей і робочих сесій, на початковому етапі буде зосереджений на п’яти пілотних проєктах – історична спадщина, річки, промисловість, відбудова житлового сектору та створення наукового кварталу.


На зустрічі було оприлюднено план кожного з них разом із докладним описом проєктів, які мають бути реалізовані вже на початку наступного року.


Проєкт історичної спадщини буде зосереджений на створенні «нової архітектурної пам’ятки» в центрі Харкова, а вугільна електростанція в місті буде перетворена на «центр чистої енергії та харчування».


Згідно із проєктом житлового будівництва, у Харкові модернізують панельні житлові квартали та створять енергоефективні будинки по всьому місту. А шестикілометрова ділянка землі між річками Харків і Немишля буде перетворена на екологічний та пішохідний парк за схемою річок.


Також планом передбачено «науковий район», який має стати домом для інноваційного бізнесу та включатиме будівлю, спроєктовану британським архітектором.


«Сьогодні ми мали можливість обговорити з паном Норманом Фостером післявоєнну відбудову Харкова, який спеціально приїхав в Україну», – сказав Харківський міський голова Ігор Терехов.


Він додав, що це перша особиста зустріч, але водночас це результат багатомісячної співпраці між Харківською міською радою, харківськими архітекторами та провідними світовими експертами.


«Ми разом обговорювали і генеральний план міста, і реконструкцію житлових масивів, і створення не просто наукового парку, а цілої наукової спільноти, справжнього наукового району. У ньому буде все – майданчик для розвитку стартапів, університети, житло, зелена зона, ринок – уся необхідна інфраструктура для комфортного життя та розвитку економіки», – зазначив Ігор Терехов (Игорь Терехов).


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com