Новини

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України запропонувало експертній громадськості долучитися до впровадження реформи містобудування
22 грудня 2022 року, 14:34

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України запропонувало експертній громадськості долучитися до впровадження реформи містобудування.


Нещодавнє прийняття законопроєкту №5655 про реформу містобудування викликало чимало дискусій. Для напрацювання механізмів конструктивного діалогу та подальшої координації впровадження реформи профільне Міністерство ініціювало зустріч з експертними громадськими організаціями.


Представники громадськості підкреслили, що процедура обговорення законопроєкту, містобудівної реформи та будь-яких інших ініціатив має будуватись на принципах:
інклюзивності;
відкритості;
взаємної поваги;
довіри та конструктивності.


Необхідно вже зараз створити нові підходи до співпраці та закласти фундамент довіри для будь-яких майбутніх дискусій щодо відбудови України.


Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та громадські організації запропонували ініціювати створення фахової платформи для публічного обговорення реформи містобудування на експертних засадах, із залученням фахівців та незалежного фасилітатора.


Зазначається, що така відкрита експертна платформа може стати основою для обговорення не тільки містобудівної реформи, а й інших законодавчих ініціатив.


Окрім того, під час зустрічі були обговорені основні етапи реформи, зокрема, процесу імплементації законопроєкту та позиції стейкхолдерів у впровадженні реформи, створення та порядку роботи Містобудівної палати як дорадчого органу Міністерства.


Громадські організації поінформували, що мають низку зауважень до законопроєкту №5655, які, на їхню думку, створюють ризики порушень і зловживань.


Зі свого боку Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відбудови України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України, звернувся до фахівців містобудівної галузі, стейкхолдерів та міжнародних партнерів з пропозицією долучитися до обговорення реформи на базі майбутньої платформи.


«Минулого вівторка Парламент прийняв ключовий для реформи містобудування Закон. Очікуємо його підписання Президентом України. Після цього у нас буде півроку для імплементації реформи. Наразі маємо розробити та прийняти більше, ніж 50 підзаконних актів.


У Законі враховані всі зауваження НАЗК, однак щоб реформа запрацювала у повному обсязі має бути проведена ґрунтовна робота антикорупційних органів, Міністерства відновлення, Міністерства цифрової трансформації та експертної громадськості.


Ми звертаємося до фахівців містобудівної галузі, стейкхолдерів та міжнародних партнерів з пропозицією долучитися до моніторингу та впровадження цієї реформи. Закон викликав чималі дискусії, що ще раз підкреслює його нагальність та значення для всього суспільства. Спільно в нас зараз є всі важелі для того, щоб втілити реформу містобудування, з урахуванням усіх антикорупційних запобіжників.


В іншому випадку – ми залишаємо існуючий безлад і відкидаємо країну на 10-річчя назад» – прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відбудови України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Нагадаємо, 13 грудня 2022 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт №5655, який передбачає зміну підходів до містобудування, зокрема цифровізацію процесів та автоматизацію дій з надання дозволів.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України
Мінрегіон
Наталія Козловська
Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування
Олена Шуляк
TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах
RISE Ukraine - Coalition for Reconstruction
Офіс ефективного регулювання BRDO
Рух ЧЕСНО
Антикорупційний штаб
Інститут законодавчих ідей
OpenUp: за все відкрите
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
Open Contracting

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com