Новини

У Парижі відбувся Форум з економічної стійкості та відбудови України, одним із спікерів на якому виступила Міністр економіки України Юлія Свириденко
16 грудня 2022 року, 11:53

У Парижі відбувся Форум з економічної стійкості та відбудови України, одним із спікерів на якому виступила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, яка підкреслила, що підтримка України сьогодні – це інвестиція в мирне майбутнє всього європейського континенту


В рамках Форуму Юлія Свириденко взяла участь у панелі з представниками міжнародних фінансових організацій (МФО) - Президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо, Генеральним директором Казначейства Франції Емманюелем Муленом, Президентом Європейського інвестиційного банка Вернером Хойєром.


"Вже сьогодні відомо про намір International Finance Corporation (IFC) залучити 2 млрд доларів для приватного сектору в Україні. А Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) готує програму на 3 млрд доларів. ЄБРР теж заявив про готовність долучатися до запуску кредитних програм для приватного сектору України. Тому надзвичайно важливим було синхронізувати позиції і запевнити, що Мінекономіки залишається єдиним вікном входу для цих організацій, і вони отримають від нас максимальну підтримку, інвестуючи у відбудову України. Після війни ми очікуємо на значний приплив капіталу в економіку", - зазначила Юлія Свириденко.


За її словами, надання Україні військової, фінансової, гуманітарної допомоги, а також введення економічних санкцій проти рф є надзвичайно важливими для нашої країни.
Водночас не менш важливою є співпраця за іншими напрямками, зокрема, в підтримці нашої держави на шляху євроінтеграції. Як зазначила Юлія Свириденко, наразі триває підготовка до офіційного початку переговорів про набуття повноправного членства України в ЄС.


"Йдеться про послідовну реалізацію потенціалу Угоди про асоціацію, промисловий безвіз, митний безвіз. Також ми проводимо ретельну перевірку та підготовку до переговорів по окремих секторах, зокрема: «Вільний рух товарів», «Продовольча безпека», «Митний союз». Вважаємо, що такий підхід дозволить зберегти політичну динаміку та посилити практичну інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС. Будемо вдячні Франції за підтримку стосовно якнайшвидшого запуску процесу передвступних перемовин", - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.


Довідково
Під час роботи української делегації в Парижі під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля була проведена низка зустрічей та підписані важливі угоди. Зокрема:
Договір гарантії з ЄБРР про залучення 300 млн євро кредиту для «Укренерго» на екстрене відновлення мереж електропередачі. Кошти також супроводжуються грантом 70 млн євро від Нідерландів на закупівлю високовольтного обладнання.
Угода з урядом Франції щодо постачання рейок для «Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia» виробництва французької компанії Saarstahl на суму до 37,6 млн євро.
Довгострокова Дорожня карта між Урядом України та Урядом Франції щодо започаткування програми підтримки цифрової галузі України.
Меморандум про постачання мостів для потреб «Укравтодору» на суму близько 25 млн євро.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство економіки України

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com