Новини

Вчора, 15 грудня 2022 року, Конфедерація будівельників України взяла участь в вебінарі Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі, що був присвячений будівельній галузі
16 грудня 2022 року, 10:04

Вчора, 15 грудня 2022 року, Конфедерація будівельників України взяла участь в вебінарі Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі (Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH), що був присвячений будівельній галузі


До привітальних слів приєднались Здзіслав Сокаль, Член Правління Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі та Лев Парцхаладзе (Lev Partskhaladze), Президент КБУ.


Лев Парцхаладзе подякував за запрошення й привітав всіх присутніх. Він розповів про поточну ситуацію в Україні та зазначив, що ворог зараз змінив тактику й завдає великі збитки енергетичній інфраструктурі, понад 50% якої зараз знищено.


«В Україні є й ті міста, що зруйновані вщент, наприклад Бахмут та Маріуполь, які потребуватимуть відновлення. Ми маємо об’єднуватись, адже сили України не вистачить для повної відбудови. Тому вважаю, вкрай важливим проведення такого роду заходів!», - наголосив Лев Парцхаладзе.


Також він додав, що до повномасштабного вторгнення в будівельній галузі працювало близько 1,2 млн людей, а наразі їх залишилося лише 100 тис., яким обов'язково потрібно надати роботу.


Водночас Президент КБУ зазначив про необхідність постачання будматеріалів, серед яких: скло, арматура, вироби з металу, сталеві труби, керамоблоки, суміші та інше.


Доповнила інформацію Наталія Лазаренко, представниця Асоціація міст України, яка розповіла про масштаби руйнування та заплановані проєкти відбудови України.


Наталія Дюжилова, заступниця Голови Державна інспекція архітектури та містобудування України ознайомила учасників вебінару з технічними нормами і стандартами щодо будівельних матеріалів нашої країни, особливостями імплементації 305 Регламенту ЄС.


Олександр Червак (Alex Che), виконавчий директор КБУ розповів, що Україна потребує реформи відбудови і вже запустила цей процес. Він охоплює в собі реформу містобудування, стратегію відбудови, цифровізацію та приведення процедур до міжнародних стандартів.


Щодо цифрової відбудови. В листопаді 2022 року Урядом України прийнято Постанову про запуск Системи цифрового управління відбудовою, а вже на березень 2023 року, при сприятливих умов, планується старт роботи даної системи.


Окремо Олександр Червак розповів, що 15 лютого 2023 року в рамках міжнародної виставки ReBuild Ukraine, КБУ проведе будівельний форум Recovery Construction Forum в Варшаві.


«Конфедерація будівельників України, як найбільше профільне об'єднання нашої держави, готова до плідної співпраці з міжнародними будівельними асоціаціями та партнерами. Ми зацікавлені у цьому і готові долучатись до процесів та обговорень», - зауважив виконавчий директор КБУ.


Наступними про потенціал польської будівельної галузі і діяльність із повоєнної відбудови України поділились
Адв. Ян Стилінський, Голова Польського Союзу Роботодавців Будівництва
Даріуш Блохер, Член Наглядової Ради Budimex S.A.
Марцін Левандовський, Заступник Голови Правління, Директор Вертикалі Реалізації, NDI Sp. z o.o.


У другому блоці вебінару обговорили досвід польського бізнесу у будівельній галузі України. Про це розповіли Маріуш Андречко, CFO, Barlinek S.A.; Шимон Ващин, Генеральный Директор, Bolix Ukraine Sp. z o.o.; Яцек Кручковський, Директор, Blachy Pruszyński Sp. z o.o.


Олена Сукманова (Olena Sukmanova), партнер юридичної компанії Sayenko Kharenko, члена Ради директорів #КБУ, член Наглядової ради Фонду Safe Ukraine 2030 розповіла щодо правових аспектів ведення будівельного бізнесу в Україні.


Також обговорили страхові інструменти забезпечення польсько-української торгівлі та підтримки експорту польських товарів, послуг та інвестицій.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com