Новини

Кожна громада має розробити програму комплексного відновлення її територій
14 грудня 2022 року, 09:37

Кожна громада має розробити програму комплексного відновлення її територій


Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська взяла участь у вебінарі-тренінгу для представників територіальних громад України «Просторове планування територій громад: що, як і навіщо робити».


Вона зазначила, що одним з основних завдань Уряду спільно з громадами — є післявоєнна розбудова населених пунктів. Повномасштабне відновлення потребує ґрунтовного аналізу та планування, аби міста та села України відповідали сучасним підходам містопланування. Зокрема, були людиноцентричними, мали раціональне просторове планування, забезпечували сталість системи міської мобільності, були інклюзивними, енергоефективними та екологічними.


«З метою забезпечення комплексного відновлення територій було прийнято ряд законодавчих актів. Зокрема, затверджена постанова Уряду № 1159, яка є практично дороговказом для громад: як розробляти програми комплексного відновлення їхніх територій. У таких програмах мають бути прописані кроки з відбудови, що поєднують як питання містобудування, так і соціально-економічного розвитку, вирішення інфраструктурних, екологічних та інших завдань. Розроблена програма комплексного відновлення території — це фактично планування майбутнього громад та підвищення їх інвестиційної привабливості. Такі документи повинна мати кожна територіальна громада», — зазначила Наталія Козловська.


Заступниця Міністра детально ознайомила учасників заходу з основними аспектами просторового планування територій громад та запропонувала підтримку Міністерства у частині розроблення програм комплексного відновлення областей та територіальних громад (їх частин). Також Наталія Козловська закликала органи місцевого самоврядування надавати пропозиції щодо розбудови їх населених пунктів.


Захід було організовано Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).


З текстом Постанови №1159 можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/.../pro-zatverdzhennia-poriadku...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini 

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com