Новини

Сергій Коваленко, комерційний директор Національної мережі металоцентрів Vartis, члена Ради директорів #КБУ, розповів як зросла ціна на металопрокат в Україні у 2022 році
13 грудня 2022 року, 09:31

Сергій Коваленко, комерційний директор Національної мережі металоцентрів Vartis, члена Ради директорів #КБУ, розповів про те, як зросла ціна на металопрокат в Україні у 2022 році та які прогнози на початок 2023 року


За його словами, здорожчання металопрокату в Україні цьогоріч було значним і це пов’язано з війною: це вплинуло на попит, на можливості виробництва, на ріст національної інфляції. За рік чорний металопрокат в Україні подорожчав на 21-28%, якщо рахувати в гривнях (залежно від виду прокату).


Проте, виявляється, що подорожчання трапилося тільки у національній валюті через ріст інфляції в країні. Насправді ж, якщо рахувати у доларах – метал на світових ринках значно подешевшав порівняно з 2021 роком – на 22%.


Сьогодні вартість чорного металопрокату (арматури) становить 740 доларів за тонну, а у 2021 році вартість тонни сягала 950 доларів. Метал впав у ціні за рік на 210-220 доларів.


"На початку 2023 року, приблизно у другій половині лютого-березня, за прогнозами експертів зовнішніх ринків, ціни на метал піднімуться. Це пов’язано з сезонним фактором. Якщо клієнт планує покупку металу, то, з точки розу економії, за наявності площ для зберігання товару, чорний металопрокат краще купувати зараз", - зазначив Сергій Коваленко.


За його прогнозами, є ще один фактор, який може вплинути на подорожчання металу на українському ринку – дефіцит певних категорій металопрокату через неможливість їх виробництва в Україні.


Таке вже траплялося, коли росія знищила ММК ім. Ілліча та Азовсталь, де вироблялися двотаврова балка, рейки та товсті листи. Тоді ціни на ці категорії в Україні виросли майже вдвічі.


“Наразі дефіциту певних видів металопрокату на українському ринку не виникає: все є і в достатній кількості. Українські металовиробники забезпечені складськими запасами готової продукції. У випадку ж критичного зупинення заводів можливе виникнення дефіциту у майбутньому, що також призведе до росту цін на українському ринку металопрокату, адже дефіцитні товари доведеться імпортувати”, - резюмував Сергій Коваленко.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com