Новини

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повідомляє, що на майданчику підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин в межах території забудови Комітету розпочато розробку Містобудівного кодексу України.
28 лютого 2023 року, 09:30

Процес очолить Ганна Бондар, народна депутатка, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови.

У Комітеті зазначають, що Містобудівний кодекс – назріле питання і, зважаючи на нинішні, а також повоєнні потреби країни, він має враховувати баланс інтересів громад, їх мешканців, власників та користувачів земельних ділянок, інвесторів, деволоперів, місцевої та державної влади, нові підходи до будівництва з урахуванням інклюзивності та сучасних безпекових потреб.

«Розмови про створення Містобудівного кодексу в Україні ведуться давно — щонайменше 16 років. Концепцію Містобудівного кодексу Кабмін схвалив ще у 2007 році. У 2010 році Кодекс навіть було прийнято Парламентом у першому читанні (законопроєкт №6400) та до другого читання Кодекс так і не підготували. У 2017-му влада повернулася до питання Містобудівного кодексу: при Мінрегіоні створили робочу групу з розроблення проєкту Кодексу та до розгляду в Парламенті документ так і не дійшов», - прокоментувала голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк. Вона закликає долучатися всі зацікавлені сторони до робочого процесу. Особливо тих, хто впродовж останнього часу висловлював бажання в створенні такого потрібного Україні документа. Профільні асоціації, громадські організації, саморегулівні організації, органи місцевого самоврядування, асоціація міст України — відтепер зможуть не словом, а ділом внести свій внесок.

“Сподіваюсь, що у березні на засіданні нашого Комітету ми зможемо затвердити відповідний план-графік роботи. Зі свого боку, обіцяю максимальну підтримку, щоб створення Кодексу не затяглося на чергові 16 років. Вірю, що документ врахує баланс інтересів громад, мешканців, інвесторів, девелоперів, архітекторів, органів центральної та місцевої влади, будівельників, фахової спільноти, стейкхолдерів, які будуть залучені до процесу обговорення. За моєю оцінкою, 2 роки це реальний термін для розробки та обговорення Містобудівного кодексу”, - зауважила Олена Шуляк.

Очікується, що Містобудівний кодекс України стане основним нормативно-правовим актом у сфері містобудування замість низки чинних законів.

Контактні особи з організаційних питань:
Казімірова Ірина Ігорівна, заступник керівника секретаріату Комітету, тел. 044 255 32 47, kazimirova@rada.gov.ua;
Коваленко В'ячеслав Миколайович, головний консультант секретаріату Комітету, тел. 044 255 25 70, kovalenko-v@rada.gov.ua;
Прітчіна Світлана Леонідівна, старший консультант секретаріату Комітету, тел. (044) 255 23 72, email: pritchina@rada.gov.ua;
Бесчастна Богдана Володимирівна, помічник-консультант народного депутата України Ганни Бондар, тел. 096 171 31 98, danke@ukr.net.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com