Новини

06 грудня 2022 року відбувся вебінар на тему “Проблеми віднесення компаній до ризикових та реєстрація податкових накладних”
09 грудня 2022 року, 12:11

06 грудня 2022 року відбувся вебінар на тему “Проблеми віднесення компаній до ризикових та реєстрація податкових накладних”, організований КБУ спільно з адвокатською компанією "Соколовський і Партнери”, членом #КБУ, та Державною податковою службою України.


Модератором виступила Тетяна Лисовець, податковий адвокат та партнер “Соколовський і партнери”. Спільно з запрошеним начальником Управління аналізу податкової та фінансової звітності Департаменту управління ризиками Державної податкової служби України (ДПС), Олександром Осавюком обговорили:
Практичні питання визнання компанії ризиковою;
Блокування податкових накладних.


“Дуже важливо говорити не просто з представниками влади, а безпосереднього з тими спеціалістами, які працюють з проблемою. В ДПС саме Олександр займається питанням блокування податкових накладних та визнанням платників податків ризикованими”, - зазначила на початку Тетяна Лисовець.


Зараз у багатьох компаній близько 50% податкових накладних блокуються. Це найбільший показник за весь час роботи системи реєстрації податкових накладних.


На думку Олександра Осавюка, причиною різкого збільшення зупинок податкових накладних стала прийнята Кабінетом Міністрів України 12 жовтня 2022 року Постанова №1154 “Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”. Цей нормативний акт вніс корективи у процес визначення статусу ризикованості компанії, а також в роботу з реєстрацією розрахунків коригування та податкових накладних.


Враховуючи важливість питання щодо реєстрації податкових накладних, увагу учасників також було акцентовано на основних змінах Постанови №1165 “Про внесення змін у додаток 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 503” від 14 жовтня 2022 року. Було розʼяснено роботу автоматизованої системи реєстрації податкових накладних, причини зупинки реєстрації накладних та діяльність комісій регіонального рівня.


В онлайн режимі платникам також було надано рекомендації щодо алгоритму дій у разі зупинення реєстрації податкової накладної.


За словами Олександра Осавюка, Державна податкова служба України завжди відкрита для конструктивної комунікації, у випадку коли компанія безпідставно потрапила у список ризикових суб’єктів господарювання.


“Відкривають тим, хто стукає у двері. Головне не боятися відстоювати свої права. Сьогодні ми маємо чудові можливості та інструменти для ефективної комунікації, зокрема, ділове листування з центральним органом ДПС, комунікаційні бізнес платформи, профільні online-зустрічі, скарги до Ради бізнес-омбудсмена. Статус ризикованості платника податків це не вирок, і його, звісно, можна позбутися”, - резюмувала Тетяна Лисовець.


Повний запис вебінару за посиланням: https://www.facebook.com/kbuorgua/videos/461936572760564/?__cft__[0]=AZW64iJsfWEU6GbP_a6vqlJbIPZRJc__608io0UeqL4-x5tEHTabmV8sJJp1dItc5giKm_2GW8f5Nod7uKUvUlfbzIHHX1AFzYlD1U7KHaNnYqRZA4ikSmG5SmUA-WkBPRrKuumon4LAUgnMCT1nTbLe8XqNYAev0ledd5WhTyetHvOJAKwapgEDkBpUUvmPoGc&__tn__=%2CO%2CP-R


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com