Новини

Олена Унаньян, Chief Business Development Officer ЛУН, члена Ради директорів КБУ, спеціально для Конфедерації будівельників України
06 грудня 2022 року, 16:25

Олена Унаньян, Chief Business Development Officer ЛУН, члена Ради директорів КБУ, спеціально для Конфедерації будівельників України під час Business Club КБУ, що відбувся 1 грудня, розповіла про актуальну статистику ринку новобудов України станом на грудень з акцентами на жовтень-листопад 2022 року.


“Листопад місяць мене дуже сильно здивував по тому, як девелопери почали відновлювати будівництво”, - розпочала з маленького спойлеру Олена Унаньян.


БУДІВНИЦТВО


Наразі станом на 1 грудня з початку війни 73% ЖК відновили свою роботу і відповідно 27% призупинені. Якщо порівняти ці дані з початком листопада 2022 року, то за місяць відновлення стало на 4% більше.


Стосовно регіонів, в західній частині України доля відновлення досягає 90+%, тобто рівень відновлення досить високий. На Півдні та Сході показники менше, але у Харкові відновлено 22% проєктів.


Важливо, що відновленим будівництвом вважається, якщо в проєкті відновилося будівництво хоча б одного будинку. Але картина наразі досить оптимістична.


За останній місяць відновили будівництво 55 ЖК, що в майже два рази більше, ніж цей показник був у жовтні. Серед них, в топ ввійшли:
15 ЖК - Київська обл.
9 ЖК - Київ
8 ЖК - Харківська обл.
5 ЖК - Чернівецька обл.
4 ЖК - Чернігівська обл.
4 ЖК - Львівська обл.


Окремо варто також відзазначити Миколаївську (+2 ЖК) та Запорізьку (+2 ЖК) області.


Водночас, окрім відновлення на ринку, деякі девелопери завершують будівництва, а деякі розпочинають нові проєкти. Так, станом на 1 грудня в Україні 161 ЖК або повністю завершили будівництво, або завершили будівництво хоча б одного будинку із житлового комплексу. А в листопаді завершили будівництво 31 ЖК.


Щодо нового будівництва, то в порівнянні з 24.02.2022 року в Україні 95 ЖК або розпочали будівництво з нуля, або запустили будівництво по своїм новим чергам. Лідерами є Львівська та Тернопільська області.


ПРОДАЖІ


Ситуація з відкритими продажами у девелоперів дещо інакша. До повномасштабного вторгнення рф в Україні продавались 1770 ЖК, з них наразі 78% відкрили продажі, а 22% ні. Якщо порівнювати дані з початком листопада, то практично не змінилося нічого, а якщо порівнювати з квітнем 2022 року, то доля відновлюваних продажів була завжди вищою, ніж доля відновлення будівництва.


В Києві, в середньому, 3 з 4 ЖК відновили продажі, тобто 75+%. У західних регіонах вже давно 90+%. Щодо південних регіонів, Запорізька обл. - 28%, Харківська обл. - 20%.


Аналогічні дані також по завершеним та новим продажам. Завершили продажі 112 ЖК. Лідерами є Львівська обл. - 29 ЖК, Одеська обл. - 12 ЖК, Київ - 11 ЖК. Щодо нових продажів, то з лютого місяця найбільше об'єктів у Львівській обл. - 40 ЖК, Тернопільській - 20 ЖК та Києві - 13 ЖК.


ЦІНИ


Загалом за місяць ситуація не змінилась, але деякі регіони відзначились. Нині найдорожчими регіонами є міста Київ, Львів, Ужгород та Дніпро (детальніше у прикріпленій презентації нижче).


Разом з тим, в Ужгороді найбільший приріст ціни спостерігався в серпні, потім помітна стабілізація і в листопаді ціни знову пішли вгору (+7% в порівнянні з жовтнем), що становить 42 600 грн/м². У Луцьку також помітний ріст з місяця в місяць (в основному це житло преміум та комфорт класу) і наразі показник становить 26 000 грн/м² (+7%). Тому це ті міста-лідери за приростом ціни за листопад місяць.


ПОПИТ НА ПРИКЛАДІ ВІДВІДУВАНОСТІ САЙТУ ЛУН


Піковий місяць відвідуваності спостерігався у вересні цього року (38%), далі помітно не значне зниження (жовтень - 37%, листопад 36%).


Щодо конкретного розрахунку по тижнях, з умовою, що 100% це показник вересня. Перший тиждень жовтня був навіть краще, ніж середні дані вересня. Після в інтервалі з 8 по 14 вересня збільшилися обстріли і попит знизився до 85%, але потім до кінця місяця знову стабілізувався. Але з листопада місяця аудиторія знову почала просідати і наразі такий тренд вже постійний.


“Під час блекауту аудиторія ще більше впала, проте після 24 листопада помітний знову ріст. Зараз можна говорити, що наразі аудиторія становить третину тієї, що була у вересні”, - повідомила Олена Унаньян.


11 листопада, в день звільнення Херсона команда ЛУН Місто запустила карту закладів, які працюють в країні попри вимкнення світла. Станом на 1 грудня таких закладів в Україні налічується 8 800 (без Пунктів Незламності).


Деталі у прикріпленій презентації нижче


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


CBRE Ukraine
Глобус Банк
INTEGRITES
ЛСОУ
ІБК Девелопмент
Інтергал-Буд
Vartis
ІБК Обрій
Caparol Україна
Елітбуд-М
Ковальська
Київміськбуд
ZEZMAN
Molodist
Будівельна компанія Інвестор
Будівельна група Синергія
Асоціація західноукраїнських забудовників
ENSO
R1 Group
ОМОКС
Vivat Invest
Центр Гідроізоляції і Покрівлі
ПБФ ГРУП
Будівельна компанія SABD
KAN Development
Реноме-Євробуд
Проектные системы ЛТД - мастерская Андрея Миргородского
DIM
НЕСТ
Креатор-Буд
Smile Development
Sensar
Група компаній «Premium Space»
ВІК БУД
Construction Corporation GERZ
GEOS
Edelburg Development
Полтавтрансбуд
Стандарт Буд
Строй Сити Девелопмент

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com