Новини

Допоки триває війна головна мета Київміськбуд, члена Ради директорів #КБУ, добудувати все розпочате
02 грудня 2022 року, 09:23

Допоки триває війна головна мета Київміськбуд, члена Ради директорів #КБУ, добудувати все розпочате.


Про це розповіла Тетяна Маркова, директорка Департаменту продажу та маркетингу ПрАТ “ХК “Київміськбуд”. Вона оцінює ситуацію та перспективу на ринку стримано оптимістично.


“Продажі невеликі, але є і вони вже показують певну стабільність. Акцент зараз на об’єкти високої готовності і паркінги”, - зауважила пані Тетяна.


Між тим, покупці не перестають цікавитися і будинками, які на початковому етапі будівництва. Переважно, якщо у таких будинках є квартири невеликих площ і будівництво такого об’єкта вже відновлено. Це свідчить про відкладений інвестиційний попит, який неодмінно «вибухне», як тільки закінчиться війна і ситуація в країні стабілізується.


Щодо відновлення попиту


“Звичайно, як і всі девелопери, ми очікуємо на відновлення попиту. Забезпечення українців житлом у 2-3 рази менше від середнього для громадян країн ЄС. Водночас у «Київміськбуді» тільки нових проєктів розроблено на 500 тис. квадратних метрів нерухомості”, - розповіла Тетяна Маркова.


Проте, за її словами, допоки триває війна, головна мета компанії - добудувати все розпочате, але також не забувати і про перспективи майбутнього.


“Київміськбуд будує доступне житло, наші головні покупці це люди, які купують квартири для себе. Відсоток інвестиційних угод незначний. Тому купівля нашої нерухомості для покращення житлових умов і надалі буде переважати всі інші угоди”, - наголосила директорка Департаменту продажу та маркетингу ПрАТ “ХК “Київміськбуд”.


В столиці легше знайти роботу, ніж у регіонах, тому частина людей зі сходу і півдня України у пошуках безпеки і власної залученості, буде переїжджати до Києва і купуватиме житло для себе.


Щодо іпотечного кредитування


На думку Тетяни Маркової, нова програма “єОселя” суттєво може пожвавити лише ринок вторинного житла, вона не розрахована на первинний ринок і це потрібно змінювати.


“Адже будівництво – локомотив економіки, а потреба зараз у житлі ще більша, ніж була до війни”, - зауважила вона.


Дуже добре, що Урядом зроблено крок на покращення добробуту саме військових, правоохоронців, лікарі і вчителів – десятиліттями люди цих професій маючи невисокі зарплати, про власні квартири могли лише мріяти.


“Добре, що планується розширення категорій учасників програми, але потрібно розширити і рамки самої іпотеки. Якщо взяти проєкти «Київміськбуду», то на момент готовності будинків на 70-80% у нас, як правило, вже продано все. Невеликих квартир немає вже на стадії 50% готовності. Нам часто просто немає що запропонували потенційному учаснику іпотеки”, - пояснила Тетяна Маркова.


Щоб програма “єОселя” могла дати поштовх розвитку первинного ринку нерухомості, вимоги до забудовників і готовності житла мають бути переглянуті.


Детальніше за посиланням: https://kmb.ua/.../tetyana-markova-dopoki-triva%D1%94.../...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com