Новини

Вчора, 30 листопада 2022 року відбулась презентація “Реформи відбудови”
01 грудня 2022 року, 17:25

Вчора, 30 листопада 2022 року відбулась презентація “Реформи відбудови”


В рамках презентації “Реформи відбудови” Міністр інфраструктури Александр Кубраков розповів про ключові напрямки роботи Міністерства, необхідні для впровадження прозорої та ефективної відбудови зруйнованої та пошкодженої інфраструктури.


Зокрема, ключові зусилля відомства наразі сконцентровані над створенням та наповненням Реєстру пошкодженого та знищеного майна, а також впровадження Cистеми цифрового управління відбудовою транспортної інфраструктури.


“Масштаби руйнувань транспортної інфраструктури, які, за підрахунками Світового банку, сягають понад 26 мільярдів доларів, вимагають нових підходів до відбудови. Прозорі та ефективні правила, максимальна цифровізація процесів посилять довіру громадськості та міжнародних партнерів до України, а також сприятимуть зростанню інвестицій та донорських внесків на відбудову”, - зазначив Олександр Кубраков.


У рамках цієї роботи спільно з міжнародними партнерами вже запущено Реєстр пошкодженого та знищеного майна, а також розпочато роботу над Цифровою системою управління відбудовою інфраструктури. За словами пана Кубракова, її планують презентувати вже весною наступного року. Так, успішне впровадження такої системи може стати шаблоном для систем управління відбудовою у всіх інших галузях.


“Окрім цього, продовжуємо імплементувати реформу держзакупівель в інфраструктурній сфері. Вона передбачає максимальне спрощення процедур та впровадження міжнародних стандартів. Уже триває антикорупційна програма Укравтодору, яка реалізується спільно з ЄБРР та Базельським інститутом держуправління. В 2023 році таку програму почнемо реалізувати в Укрзалізниці. Вдячний усім залученим органам влади, експертам та міжнародним партнерам за співпрацю. Розраховую, що уже найближчим часом весь необхідний пакет реформ буде прийнято”, – наголосив Олександр Кубраков.


За словами Міністра, також триває робота з народними депутатами України над доопрацюванням існуючих законопроєктів, необхідних для старту прозорої та ефективної відбудови інфраструктури.


Зокрема, йдеться про законопроєкти №5655, №5877, №6383, які запроваджують єдину електронну систему будівництва, передбачають цифровізацію процесів на всіх найважливіших етапах реалізації проєктів та посилюють відповідальність за порушення в сфері містобудування.


“Глобальна цифровізація сфери будівництва, прозорість та підзвітність всіх процесів, які передбачені законопроєктом №5655 про реформу містобудування, допоможуть якнайшвидше відбудувати країну й водночас позбавити цей процес корупційних ризиків”, - розповіла Олена Шуляк, народний депутат України, заступниця голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.


Вона повідомила, що є три основних аспекти цієї реформи:
максимально усунути посадовців від процесу ухвалення рішень. Електронна система автоматично видаватиме або блокуватиме дозволи на будівництво;
запровадження індивідуальної відповідальності, яка забезпечується цифровим підписом кожного учасника процесу;
прозорість всіх процесів, громадськість та контролюючі органи зможуть спостерігати над будівництвом через публічний модуль електронної системи.


Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України зазначила, що наразі головна мета - відновлення країни за новими принципами й, зокрема, Європейського Союзу. Для цього було ініційовано й прийнято Верховною Радою України низку законів.


Проте багато роботи ще попереду. Зокрема, йдеться про законопроєкт №5565, який підтримав профільний Комітет ВРУ 28 листопада 2022 року.


До заходу також долучився Данило Молчанов, керівник проєкту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)", який розповів про те, як проєкти міжнародної технічної допомоги зараз співпрацюють з Урядом України та підтримують процес збору інформації щодо пошкодження і як в подальшому планують сприяти процесам прозорості й підзвітності та загалом надавати допомогу Україні.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України
Мінрегіон
TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах
Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування
Асоціація міст України
Асоціація західноукраїнських забудовників
Інтергал-Буд
Ковальська
ZEZMAN
Molodist
Будівельна компанія Інвестор
Полтавтрансбуд
Будівельна група Синергія
Будівельна компанія Вертикаль
ENSO
R1 Group
ОМОКС
Vivat Invest
ПБФ ГРУП
Будівельна компанія SABD
KAN Development
Реноме-Євробуд
Стикон
ТОВ "Ягуар"
Креатор-Буд
Sensar
Група компаній «Premium Space»
ВІК БУД
ІБК Девелопмент
Construction Corporation GERZ
Sayenko Kharenko
Asters
Dictio Law Firm
TOTUM LF
Сумська Девелоперська Компанія
Строй Сити Девелопмент
Стандарт Буд
Инвестиционно-строительная компания «Авантаж»
ПрАТ «Луцьксантехмонтаж 536»
Жилстрой-1 Харьков

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com