Новини

Фонд енергоефективності України отримав за тиждень близько 25 заявок від ОСББ на участь у пілотній програмі відновлення житла
01 грудня 2022 року, 15:23

Фонд енергоефективності України отримав за тиждень близько 25 заявок від ОСББ на участь у пілотній програмі відновлення житла з бюджетом 5 млн євро, наданих Євросоюзом (ЄС)


"25 заявок на участь у програмі відновлення житла за перший тиждень ми вже отримали. Це пілотний проєкт, який фінансується ЄС. На цьому етапі бюджет становить5 млн євро і передбачає повну компенсацію ремонтів багатоквартирних будинків, пошкоджених обстрілами рф", - сказав Єгор Фаренюк (Yegor Fareniuk), директор Фонду енергоефективності під час конференції, присвяченій 10-й річниці Угоди мерів у регіоні Східного партнерства, у Тбілісі.


Як уточнив він у коментарі для агентства Interfax-Ukraine під час конференції, фонд прийматиме заявки доти, доки не вичерпаються надані ЄС гроші в рамках проєкту.


За його підрахунками, середня вартість проєктів відновлення житла становить 2,8 млн грн.


Єгор Фаренюк додав, що ОСББ отримує 70% вартості проєкту авансом після надання першої заявки, яка, згідно з умовами, має включати рішення зборів ОСББ не менше ніж 51% голосів на участь у програмі, звіт про технічне обстеження, дефектний акт, договір із підрядною організацією, а після закінчення проєкту, який потрібно завершити протягом шести місяців з моменту отримання першого траншу, оплачується залишок його вартості.


“Остаточну суму може бути зменшено, виходячи з реальних результатів реалізації того чи іншого проєкту”, - наголосив пан Єгор.


Водночас голова Фонду енергоефективності повідомив, що протягом війни завершено реалізацію 65 проєктів із модернізації житла та ще 77 проєктів перебувають у стадії завершення, заявки на які було подано до 24 лютого.


"Загалом у нас 228 завершених проєктів, більшість яких завершена або завершується вже після початку війни. Ми продовжуємо фінансування поданих до війни заявок", - зазначив Єгор Фаренюк.


Довідково:
Угода мерів – рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні, що об'єднує 11 тис. місцевих і регіональних органів влади із 55 країн. Одним із напрямів глобальної угоди є Угода мерів у регіоні Східного партнерства, діяльність якої фінансується ЄС. До Угоди мерів-Схід приєдналися мери міст Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії, України. Білорусь, яка також 10 років тому приєдналася до проєкту, не бере участі в нинішній ювілейній конференції через підтримку агресії рф проти України.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com