Новини

Міністерство фінансів України (Мінфін) презентувало зміни, спрямовані на удосконалення роботи системи блокування податкових накладних
01 грудня 2022 року, 09:42

Міністерство фінансів України (Мінфін) презентувало зміни, спрямовані на удосконалення роботи системи блокування податкових накладних


З метою створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних, усунення непорозумінь між платниками податку та контролюючими органами Мінфін спільно з Державною податковою службою України (ДПС), представниками бізнесу та експертами у сфері оподаткування напрацьовано зміни, спрямовані на удосконалення роботи СМКОР.


Відтак, змінами від 28.11.2022 передбачено:
1. Подовження операційного дня, який припадає на граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, з 0:00 до 24:00.
2. Розширення ознаки безумовної реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування, зокрема, виключено з моніторингу:
податкові накладні, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. гривень;
розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. гривень.


Водночас обсяг операцій у поточному місяці за такими податковими накладними / розрахунками коригування, не перевищує 500 тис. гривень.


3. Зміну форми рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості та рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника, а саме: тепер у відповідних полях рішень зазначатиметься детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТ ЗЕД /ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.


Надано можливість повторного подання платником інформації та копій документів на розгляд комісії регіонального рівня у разі прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.


Запроваджується довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості. Коди визначатимуться ДПС та будуть розміщуватися на офіційному веб-сайті ДПС.


4. Критерії ризиковості стосовно неподання декларацій з ПДВ та неподання фінзвітності застосовуватимуться з урахуванням можливості/неможливості подання такої звітності в умовах воєнного стану (пп. 69.1 п. 69 Податкового кодексу України).


5. Пом’якшення критеріїв ризиковості здійснення операцій, а саме:
доповнення коефіцієнта націнки 1,5 у формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати розрахунок коригування на зменшення суми податкових зобов’язань;
не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено розрахунок коригування за операціями з постачання електричної енергії, природного газу, теплової енергії.


6. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, визначено для платників податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування четвертої групи єдиного податку (сільськогосподарські підприємства).


7. Запровадження разової автоматичної реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування, що були зупинені у період з 14 жовтня 2022 року до дати набрання чинності запропонованими змінами до Постанови №1165, якщо у таких податкових накладних / розрахунках коригування зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що відображені у таблицях даних платника податку, за якими прийнято рішення про врахування.


“Запропоновані зміни не є вичерпними та остаточними. Це перший крок, який дозволить стабілізувати ситуацію із реєстрацією податкових накладних. Міністерство продовжує роботу з напрацювання змін, які забезпечуватимуть проведення ефективного автоматизованого моніторингу ризикових операцій для виявлення податкових ризиків, зокрема в частині визнання платника податків таким, що відповідає критеріям ризиковості, та виключення платника податку із переліку ризикових”, - повідомляють у Мінфін.


Разом з тим, першочерговим завданням є необхідність забезпечення для сумлінних платників необтяжливого проходження моніторингу, без зайвого втручання в господарську діяльність та витрачання часу та додаткових ресурсів суб’єктами господарювання на подання податковим органам значної кількості підтверджуючих та уточнюючих документів.


Ознайомитися з проєктом можна за посиланням: https://mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2022-558


Нагадаємо, що нещодавно відбулось онлайн-обговорення щодо питання блокування реєстрації податкових накладних з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики за участі представників Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України.


Детальніше про зустріч за посиланням: https://www.facebook.com/kbuorgua/posts/pfbid02qiDLAJ4u58eFS5jvt9mpMjAu6QN7Q7qq2sbbR6AS36xZ69MxUovaq2vJ9bH2YRk8l?__cft__[0]=AZW5MD-1wXLY64sJ5ImQ8IIfdvahH0nmfj2zHBm5d-84yU4wyNqgmHOaPwfnARpsYBcy7G2dy-jknv4jb7B0L96FQWXuoIj0rgLDPvFeZI20DiI-TMLYnsHBk2OLF0Y9t2N9Enn8iYnb1eMsw1f0kB-cYL-6TgK6sq9RjH1THnlWp9vg_uKBQJ8ELp4iLKJxZkI&__tn__=%2CO%2CP-R


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Асоціація західноукраїнських забудовників
Глобус Банк
KAN Development
Інтергал-Буд
ПБФ ГРУП
DIM
Ковальська
Polimin
ВІК БУД
Koutex Diver
Проектна компанія "Юнівер"
ZEZMAN
Molodist
Будівельна компанія Інвестор
Будівельна компанія Вертикаль
Реноме-Євробуд
Група компаній «Premium Space»
Construction Corporation GERZ
R1 Group
ОМОКС
Полтавтрансбуд
Київміськбуд
Імператив - композитна арматура
Міжнародний Завод Бетонного Устаткування
Vivat Invest
Креатор-Буд
ІБК Обрій
ІБК Девелопмент
Будівельна компанія SABD
Сумська Девелоперська Компанія
ENSO
AC Crowe Ukraine

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com