Новини

25 листопада 2022 року відбулось онлайн-обговорення щодо питання блокування реєстрації податкових накладних з Данилом Гетманцевим
28 листопада 2022 року, 14:22

25 листопада 2022 року відбулось онлайн-обговорення щодо питання блокування реєстрації податкових накладних з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики за участі представників Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України.


Зустріч була організована за підтримки Олена Шуляк, Голови партії "Слуга Народу”, заступниці Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та за результатами засідання Ради директорів КБУ, що відбулось 17 листопада 2022 року.


Данило Гетманцев зазначив, що зміною до Постанови КМУ “Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”, що розроблена Міністерством фінансів України передбачено періодичну зміну алгоритмів блокування податкових накладних.


Він наголосив, що кількість заблокованих податкових накладних за 9 місяців 2022 року збільшилась (з 0,8% до 1,63%). За минулий тиждень, станом на 23.11.22 цей показник складає 0,9%. Таким чином, помітно, що ситуація стабілізується.


Водночас Данило Гетманцев додав, що був запит до Мінфіну, аби було розроблено пом'якшення до процедури, який наразі проходить обговорення серед експертів. Так, виключаються дрібні податкові накладні (до 5 тис.), адже вони не несуть будь-якої загрози фіскальних цілей. Друге - це мотиваційна частина, адже платник має знати причину блокування та має оскаржити рішення, в якому зазначені підстави.


“Проте у бізнесу все одно є деякі “болі” й тому було вирішено провести дискусію саме з представниками будівельного бізнесу”, - наголосив Данило Гетманцев.


Світлана Воробей, заступниця Міністра фінансів України наголосила, що система ризиків з ПДВ (СМКОР) - це система автоматичного адміністрування ПДВ, яка заснована на переліку певних процедур, що спрямовані виявляти певні ризики.


“Це нормальна світова практика, коли автоматичні системи напрацьовують алгоритми ризиків”, - наголосила вона.


Останні зміни деяких положень Постанови КМУ №1165 були виявлені на підставі аналітики. Зокрема, вони стосувались коригування щодо моніторингу податку на додану вартість. Це спричинило те, що більшості кількості платників потрібно подавати таблиці зі сплати ПДВ.


Щодо будівельної галузі, то із 115 000 платників таблиці подали лише близько 6 800, що становить 5,9%. З поданих таблиць враховано 1 717, тобто 25,2%, а не враховано 75%.


“Це говорить про те, що є проблеми або з виробничими циклами, або з висвітленням тих товарів, які передбачаються будівельною галуззю. Ми розуміємо, що це непросте питання, проте потрібно розібратись, чому ж платники не хочуть скористатися легким режимом - подання таблиці, після врахування якої взагалі не буде блокування”, - наголосила Світлана Воробей.


У ході зустрічі Президент КБУ Лев Парцхаладзе подякував Олені Шуляк та Данилу Гетманцеву за організацію та можливість обговорити ті питання, які наразі турбують будівельну спільноту. Також він попросив долучити представника #КБУ до складу відповідної Робочої групи Мінфіну.


“Бізнес бачить проблему з однієї сторони, а податківці з іншої. Тому важливо об'єднуватись, аби працювати в єдиному напрямку. Ми готові до співпраці!”, - зауважив Лев Парцхаладзе.


Представники будівельного бізнесу, своєю чергою, активно долучилися до дискусії та розповіли власні конкретні кейси й одразу отримали зворотні відповіді та роз'яснення того чи іншого питання.


Водночас членам КБУ було запропоновано надати пропозиції та зауваження до Проєкту змін до Постанови КМУ №1165, що зараз опрацьовується Робочою групою при Мінфіні.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство фінансів України
Державна податкова служба України
Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування
Асоціація західноукраїнських забудовників
Глобус Банк
KAN Development
Інтергал-Буд
ПБФ ГРУП
DIM
Ковальська
Polimin
ВІК БУД
Koutex Diver
Проектна компанія "Юнівер"
ZEZMAN
Molodist
Будівельна компанія Інвестор
Будівельна компанія Вертикаль
Реноме-Євробуд
Група компаній «Premium Space»
Construction Corporation GERZ
R1 Group
ОМОКС
Полтавтрансбуд
Київміськбуд
Імператив - композитна арматура
Міжнародний Завод Бетонного Устаткування
Vivat Invest
Креатор-Буд

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com