Новини

Анжеліка Лівіцька, радниця юридичної компанії Asters, члена Ради директорів #КБУ в інтерв'ю для проєкту Юридична газета War&Law: Ukrainian Women
24 листопада 2022 року, 14:33

Анжеліка Лівіцька (Anzhelika Livitska), радниця юридичної компанії Asters, члена Ради директорів #КБУ в інтерв'ю для проєкту Юридична газета War&Law: Ukrainian Women розповіла про зміни у роботі юристів під час війни, а також поділилась актуальними тенденціями у сферах будівництва, енергетики та природних ресурсів, захисту довкілля та сталого розвитку


Вона зазначила, що бізнесу, зокрема, юридичному, був потрібен час, щоб оговтатися від шокуючого ранку 24 лютого. У перші дні повномасштабного вторгнення важливим було зрозуміти, як почуваються колеги та їх рідні, чи у безпеці вони. У непростий час компанія Asters наперед виплатила заробітну плату за два місяці.


“Ми також трималися разом у чаті та повідомляли про безпечні маршрути виїзду з різних куточків країни, зокрема, з окупованих територій, обмінювалися необхідними контактами та просто підтримували один одного. Це було дуже важливим, оскільки всі люди по-різному реагують на стресові ситуації та діють під їх впливом”, - поділилась Анжеліка Лівіцька.


Для керівництва фірми, окремих практик основним завданням було максимально зберегти та підтримати команду. Згодом були організовані секондменти для найменш завантажених юристів у зарубіжних юридичних фірмах. Дехто вирішив змінити фокус у професії та піти, наприклад, корпоративні юристи та викладачі, а хтось вирішив інвестувати час у навчання.


У перші місяці клієнтам було не до юристів, всі чинні проєкти стали на паузу, а про нові навіть не було мови, тому навантаження передбачувано впало. Всі завмерли в очікуванні, що буде далі. У квітні робота почала активно відновлюватись. Вже влітку з'явилась позитивна динаміка. Найбільший потік роботи стосувався питань податків, мобілізації, організації трудових відносин, нерухомості, роботи благодійних фондів та організацій, а також питань антимонопольного права, вирішення спорів, кримінального права.


“Asters не релокувала офіс, більшість людей працює віддалено. Не думала, що колись це скажу, але, на щастя, COVID навчив нас це робити ефективно”, - зауважила радник Asters.


Оскільки було зрозуміло, що війна не закінчиться за 72 години, керівництво фірми ухвалило низку рішень щодо оптимізації витрат, щоб триматися на плаву та підтримувати команду у довгостроковій перспективі. Водночас певний запас міцності з точки зору фінансів дав змогу виділити кошти на підтримку ЗСУ та цивільних, а також співробітників.


Водночас одним з головних пріоритетів залишається розвиток бізнесу. Канали просування послуг та формати взаємодії з клієнтами майже не змінились.


“Війна вплинула на кількість клієнтської роботи, масштабність проєктів та формат запитів. До 24.02.2022 Asters успішно супроводжувала велику кількість проєктів, зокрема, у сферах будівництва, енергетики та природних ресурсів, захисту довкілля та сталого розвитку. Через війну їх було зупинено в частині будівництва. Зараз ми надаємо консультації клієнтам з питань невиконання умов договору через форс-мажорні обставини, розірвання договору або зміни його умов, консервації будівництва тощо. Додалися питання повної чи часткової релокації, будівництва для ТПО, будівництва об'єктів цивільного захисту, розвитку портової інфраструктури, включаючи так звані сухі порти, будівництва (прокладання) ліній телекомунікацій, будівництва та реконструкції об'єктів інфраструктури в умовах війни”, - розповіла Анжеліка Лівіцька.


До 24 лютого в екологічній частині практики домінували питання отримання дозвільних документів, проведення оцінки впливу на довкілля, комунікації з державною екологічною інспекцією у випадку екологічних порушень з боку господарчих суб'єктів. Тепер, відповідаючи актуальним потребам ринку, компанія супроводжує питання перероблення, сортування та утилізації будівельного сміття, утилізації відходів (включаючи так звані військові відходи), відповідальності за екологічні правопорушення, коректну фіксацію екологічних злочинів, вчинених військами рф.


“Ми продовжуємо супровід клієнтів під час отримання спеціальних дозволів в екологічній сфері, проведення оцінки впливу на довкілля, стратегічної екологічної оцінки, адже навіть під час війни вимоги екологічного законодавства мають повністю виконуватися”, - зазначила радниця Asters, члена Ради директорів КБУ.


Наразі склалась унікальна ситуація, коли накладаються війна, реалізація другого етапу будівельної реформи та велика екологічна реформа через адаптацію українського екологічного законодавства до законодавства ЄС. Тому відбуваються численні зміни в законодавстві, як у питаннях будівництва, так і у питаннях екології. Найближчим часом відбудеться відбудова інфраструктури та закладів освіти, житлового сектору. Через численні зміни буде запроваджено нові підходи в питаннях надрокористування та енергоефективності.


“Відбудова України здійснюватиметься вже за новими сучасними стандартами. Це точно не буде легко, але я впевнена, що нам вистачить сил і мудрості розбудувати нову сильну державу, попри всі важкі виклики сьогодення”, - резюмувала Анжеліка Лівіцька.


Повне інтерв’ю за посиланням: https://yur-gazeta.com/.../zviknuti-do-zhahit-viyni...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com