Новини

16 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №8131
23 листопада 2022 року, 09:42

16 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №8131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки”.


Йдеться про імплементацію в Україні Загального стандарту звітності CRS (Common Reporting Standard).


Метою законопроєкту є впровадження Україною Загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки, схваленого Радою ОЕСР (далі − Загальний стандарт звітності CRS), що передбачає щорічний міжнародний автоматичний обмін даних про фінансові рахунки.


Таким чином впровадження в національне законодавство вимог Загального стандарту звітності CRS забезпечить приєднання України до міжнародної системи обміну інформацією з учасниками Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (далі – Багатостороння угода CRS).


Основні зміни до Податкового кодексу України, запропоновані законопроєктом, включають:
пряму вимогу для фінансових агентів застосовувати правила Загального стандарту звітності CRS під час здійснення належної комплексної перевірки (due diligence) фінансових рахунків та подавати до Державної податкової служби України інформацію про фінансові рахунки резидентів інших юрисдикцій, що є учасниками Багатосторонньої угоди CRS;
функції та повноваження контролюючих органів для забезпечення контролю за виконанням нових правил фінансовими агентами та власниками рахунків;
вимоги до зберігання документів;
права контролюючих органів щодо збору інформації та документів для виконання ними міжнародних зобов’язань щодо обміну інформацією для податкових цілей.


Варто зазначити, що імплементація Загального стандарту звітності CRS координується Секретаріатом ОЕСР з метою забезпечення уніфікованого підходу юрисдикцій до його тлумачення та застосування.


В процесі розробки законопроєкту залучалася експертна підтримка Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).


Ухвалення проєкту Закону дозволить забезпечити належне виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо обміну інформацією для податкових цілей, підвищити прозорість та надійність України як держави-партнера з обміну інформацією, а також сприятиме запобіганню ухиленню від сплати податків та підвищенню рівня дотримання вимог податкового законодавства.


З текстами Загального стандарту звітності CRS, Багатосторонньої угоди CRS можна ознайомитись за посиланнями: https://mof.gov.ua/uk/crs-578


Питання, пов’язані із тлумаченням Загального стандарту звітності CRS, можна надсилати на електронну скриньку ДПС − crs.info@tax.gov.ua.


З текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40674


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Інтергал-Буд
Креатор-Буд
Perfect Group
ZEZMAN
Molodist
Товариство "Відважних"
Будівельна компанія Інвестор
Будівельна компанія "Водограй"
Асоціація західноукраїнських забудовників
Инвестиционно-строительная компания «Авантаж»
Ковальська
ТОВ "Будівельний Альянс Груп"
GEOS
Стикон
НЕСТ
ENSO
ПрАТ "Луцький домобудівельний комбінат"
R1 Group
ОМОКС
Vivat Invest
Центр Гідроізоляції і Покрівлі
ПБФ ГРУП
Будівельна компанія SABD
KAN Development
Реноме-Євробуд
DIM
Київміськбуд
Сумська Девелоперська Компанія
Група компаній «Premium Space»
ТОВ "Ягуар"
Construction Corporation GERZ
ПрАТ «Луцьксантехмонтаж 536»
Smile Development
Будівельна компанія Вертикаль
Sensar
Edelburg Development
Строй Сити Девелопмент
AC Crowe Ukraine
Asters
Sayenko Kharenko
Dictio Law Firm
Міністерство дверей
koutexdiver
ІБК Девелопмент
ВІК БУД
ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна"
ОМОКС
Ліко-Холдінг
Імператив - композитна арматура

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com