Новини

16 листопада 2022 року, за підтримки КБУ відбулася конференція «Індустрія щебеню» + «Дорожній клуб»
22 листопада 2022 року, 09:41

16 листопада 2022 року, за підтримки КБУ відбулася конференція «Індустрія щебеню» + «Дорожній клуб».


Від Конфедерації будівельників України взяв участь виконавчий директор Олександр Червак (Alex Che), який розповів про поточну ситуацію на будівельному ринку та прогнози ринку нерухомості на 2023 рік.


На початку він зазначив про актуальні пріоритети діяльності #КБУ на сьогодні, серед яких:
вдосконалення нормативно-правової бази України/нормативка (зміни в законодавстві, ДБН, дерегуляції, реформа містобудування тощо)
відбудова України (участь в програмах, робота з донорами та інвесторами і європейськими партнерами)
створення Фонду КБУ з відновлення України
нетворкінг (бізнес-зустрічі з будівельною спільнотою в діалозі з владою в форматі офіційних обговорень, круглих столів, форумів, а також професійні вебінари щодо останніх нововведень та нових викликів у діяльності бізнесу.


Було представлено аналітику останніх руйнувань та ознайомлено присутніх з ситуацією на ринку житлової, комерційної та торговельної нерухомості, а також останніми прогнозами Держстату (Державна служба статистики України).


Окремо подискутували про існуючі джерела фінансування проєктів відбудови (програми ЄІБ та Світового банку), відновлення зруйнованої енергетичної інфраструктури, нові законодавчі вимоги щодо спорудження укриттів, прогнози на найближчі місяці та орієнтири для бізнесу з видобування щебню, тощо.


До обговорення також в онлайн форматі долучився Сергій Аксьонов, представник Укравтодору: «З війною пріоритети роботи змінилися. Зараз акценти спрямовані саме на відновлюючі роботи життєво необхідних об’єктів інфраструктури, тобто того фонду, що зазнав найбільших руйнацій».


За 8 місяців війни було зруйновано або пошкоджено 340 мостів та понад 25 тисяч кілометрів доріг. Відновлення дорожньої інфраструктури наразі виконується за рахунок державного бюджету України. За словами Сергія Аксьонова, активно ведуться такі роботи у Київській та Чернігівській областях.


«Масштабні роботи розпочнуться, коли буде підписаний Закон «Про Державний бюджет на 2023 рік», який знаходиться на підписі Президента України», - наголосив Сергій Аксьонов.


Віктор Довгань, екс-заступник Міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції, представник Центру Національної транспортної стратегії розповів про відновлення аграрної та логістичної галузей на прикладі індустріального парку «Мостиський сухий порт».


«Наразі потрібно сфокусуватись на реальних речах, на тому, що вкрай необхідно для відбудови України. Глобальних проєктів сьогодні не варто очікувати», - наголосив Віктор Довгань.


Валерій Берлет (Валерий Берлет), СCO, співзасновник FPR Events зазначив, що держава має комунікувати з будівельним бізнесом та виробниками. Це, своєю чергою, покращить розуміння ситуації та “надасть курс” для майбутньої діяльності компаній.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Дорожнє та інфраструктурне будівництво

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com