Новини

У Дії стартує бета-тест оновленої послуги отримання дозволу на будівництво!
1 березня 2023 року, 09:30

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації України невдовзі запустять оновлену послугу отримання дозволу на будівництво на порталі е-послуг Дія.

Відтепер для отримання дозволу замовнику будівництва не доведеться вносити інформацію вручну та додавати скани документів. Оновлення реалізовано за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Наразі послуга буде доступна тільки для бета-тестування, записатись на нього можна за посиланням: t.me/diia_beta_bot

“Нові цифрові інструменти є частиною масштабної реформи містобудування, запущеної законопроєктом №5655. В її основі – цифровізація дозвільних документів та автоматизація процедур у будівництві. Ми хочемо максимально усунути чиновника з системи прийняття рішень і таким чином мінімізувати будь-які корупційні ризики. У питанні впровадження реформи розраховуємо на плідну співпрацю з іншими державними відомствами, місцевим самоврядуванням та експертною громадськістю”, – прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Як це працює?

Замовнику будівництва потрібно обрати послугу «Дозвіл на виконання робіт» та вказати Реєстраційний номер проєктної документації в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Після цього дані автоматично підтягнуться і користувач послуги зможе просто перевірити їх коректність. Раніше потрібно було вручну завантажувати багато необхідних скан-копій документів.

Також перед надісланням заявки, система перевірятиме її на наявність помилок та інформуватиме замовника про них, аби він міг внести необхідні зміни ще до того, як документи потраплять на розгляд в органи будівельного контролю. Раніше кожна помилка призводила до гарантованої відмови і початку всієї роботи заново.

“Тепер, якщо заявники робитимуть помилки, то отримають сповіщення, ще до того як відправлять документи на розгляд в органи будівельного контролю. А це — запорука зменшення відмов у рази. Окрім цього, не потрібно буде завантажувати море сканованих документів, якщо проєктна документація вже є у е-системі. Достатньо всього лиш знати її номер — і все, відомості підвантажаться автоматично”, - прокоментувала Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Для кого ця послуга?

Сервіс буде доступний для людей та компаній, які хочуть розпочати будівництво об’єктів СС2 і СС3 класу наслідків. Це, зокрема, багатоповерхові житлові будинки, торговельно-розважальні центри та промислові об’єкти тощо. Саме для них наразі відкрите бета-тестування оновленої послуги.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com