Новини

Компанія Crowe Ukraine, член Ради директорів КБУ, інформує про зміну Порядку прийняття рішень при розблокуванні ПН/РК, а також про те, що реєстрація податкових накладних уже здійснюється в цілодобовому режимі
01 березня 2023 року, 11:30

Міністерство фінансів України Наказом від 12.01.2023 р. № 19 затвердив зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520.

Змінами передбачено, що регіональна комісія податкового органу, що розглядає подані платником податків документи та пояснення протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання:
- або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку;
- або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі – Повідомлення), з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування;
- або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до Державної податкової служби (ДПС) в електронній формі.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів, тоді комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання.

Наказ набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування - з 07.03.2023 року.

Водночас повідомляється про реєстрацію податкових накладних в цілодобовому режимі.

Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, повідомив, що кожного граничного дня (5, 18, 20 числа кожного місяця), стала можливою цілодобова реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. ДПС працює цілодобово та цілодобово приймає на реєстрацію податкові накладні.

Також важливо, що на період воєнного стану збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – у робочі дні з 8 до 20 години (до цього документи приймалися до 18 години), а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних, триватиме з 0:00 до 24:00 годин.

З текстом Наказу Мінфіну №19 можна ознайомитись за посиланням: tax.gov.ua/zakonodavstvo

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com