Новини

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву повідомляє, що станом на 15 листопада 2022 року сім’ям ВПО надано 475 кредитів на придбання житла
16 листопада 2022 року, 17:04

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) повідомляє, що станом на 15 листопада 2022 року у межах програми пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за рахунок коштів гранту, наданого Кредитною установою для відбудови (KfW), сім’ям ВПО надано 475 кредитів на придбання житла.


У пільгову іпотеку за програмою «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» можна взяти тільки готове і прийняте в експлуатацію житло.


Принциповою позицією розробників програми та її виконавця – Держмолодьжитла є можливість для громадян самостійно обирати собі житло для придбання на пільгових умовах.


Так, 90% житла за програмою громадяни придбали у фізичних осіб (429 квартир), а у забудовників через фінансові компанії придбано 46 квартир.


Довідково:
1 листопада 2022 року у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву відбувся 13-ий етап незалежного комп’ютерного відбору отримувачів пільгового іпотечного кредиту за програмою «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».


За результатами відбору ще 500 сімей зможуть отримати кредит для придбання житла на унікальних на цей час для України умовах – під 3% річних.


Проєкт започаткований у липні 2021 року, його реалізація була призупинена в лютому 2022 року, з початком російської воєнної агресії, і поновлена у серпні цього року. Це вже п’ятий раунд програми, що відбувся під час дії запровадженого указом Президента України воєнного стану.


На цей час у відкритому реєстрі кандидатів на отримання пільгового кредиту за програмою зареєстровано понад 30 тисяч заяв від кандидатів.


Проєкт спільно реалізують Держмолодьжитло і Мінреінтеграції (Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України).


Кредити надаються на термін до 30 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла 52,5 кв. м загальної площі на особу чи сім’ю з двох осіб і додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї.


Об’єкти кредитування можна обирати тільки на вторинному ринку. Вони мають бути прийняті в експлуатацію не більше ніж 50 років тому чи реконструйовані не більше 35 років тому.


Зареєструватися для участі у програмі можна через портал державних послуг Дія або в регіональних управліннях Держмолодьжитла.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com