Новини

Державна служба статистики України оприлюднила аналіз будівельної діяльності України: ЧОГО ОЧІКУВАТИ У IV КВАРТАЛІ 2022 РОКУ?
15 листопада 2022 року, 09:51

Державна служба статистики України оприлюднила аналіз будівельної діяльності України: ЧОГО ОЧІКУВАТИ У IV КВАРТАЛІ 2022 РОКУ?


В аналізі зазначається, що через підвищення вартості будівельних робіт, ціни на житло стрімко підуть вгору. Водночас галузь досі стримує низка факторів.


У IV кварталі поточного року індикатор ділової впевненості в будівництві підвищився. У порівнянні з III кварталом показник зріс на 8,7%. Хоча цей показник і досі має від'ємне значення, він закріпився на позначці мінус 60,4%, якщо порівнювати із даними на початку 2022 року.


Будівельники сподіваються повернутися до того ж рівня обсягу замовлень, що й у III кварталі. Водночас, порівнюючи рівень очікуваних замовлень з довоєнними часами, спостерігається просідання на 80%.


Трохи активніше відновлюються очікування будівельників щодо кількості працівників галузі. У IV кварталі відтік кадрів прогнозується на рівні мінус 41%. У III кварталі він становив мінус 60%, а в II кварталі – рекордні мінус 75%.


Щодо цін, то більшість (понад 50%) опитаних будівельників впевнені в подальшому зростанні цін на свої роботи. Зниження цін прогнозують лише 10% опитаних представників галузі.


А якщо оцінювати найбільш стримуючі будівельну діяльність чинники, то ними будівельники вважають:
фінансові обмеження,
недостатній попит,
погодні умови,
нестачу матеріалів.


“Проте лідерство закріпилося за "іншими факторами", що включає й продовження бойових дій на території України”, - зазначають у Держстаті.


Детальніше ознайомитись зі звітами можна за посиланням: https://www.ukrstat.gov.ua/


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com