Новини

CEO компанії ZEZMAN, члена Ради директорів #КБУ, Борис Голденштейн поділився власними думками про майбутні виклики для українців та бізнеса
11 листопада 2022 року, 09:35

CEO компанії ZEZMAN, члена Ради директорів #КБУ, Борис Голденштейн поділився власними думками про майбутні виклики для українців та бізнеса


Війна в Україні, пандемія, загроза продовольчій безпеці, аномальна спека та посуха, масштабні повені та інші екстремальні погодні прояви - не випадково.


На думку Бориса Голденштейна, ці ризики підштовхнули світові еліти до перегляду глобального погляду на світ і усвідомлення важливості сталого розвитку. Соціально відповідальні лідери все більше розуміють: на довкілля впливають не лише енергетика та промисловість, а будь-який інший аспект людської життєдіяльності.


"Мене, як представника девелоперського бізнесу, не може не хвилювати вплив, який робить будівництво, на частку якого припадає до 40% річних викидів СО2 у світі. До того ж нова геополітична реальність та зростання вартості енергоносіїв змушують цивілізований світ якнайшвидше прийти до енергетичної незалежності від ненадійних постачальників викопного палива, а перехід до будівництва стійких міст відіграє у цьому процесі провідну роль”, - зазначив Борис Голденштейн.


Особливо актуальним це завдання стає у світлі майбутнього післявоєнного відновлення України. Очевидно, що відновлення зруйнованого житла та критичної інфраструктури має йти швидкими темпами, проте реконструкція не повинна відтворювати довоєнні підходи у девелопменті.


За словами СЕО ZEZMAN, зусилля з післявоєнного відновлення мають стати інвестицією у стале майбутнє, тому треба думати не лише про вартість та швидкість, а й про довгострокову ефективність перетворення, у тому числі - економічну. Тим більше, що як країна-кандидат у Європейський Союз, Україна має відповідати цілям ЄС у сфері сталого розвитку, а також виконувати міжнародні зобов'язання щодо належного управління та підзвітності.


Борис Голденштейн зазначив, що потрібно ще на ранніх стадіях враховувати основні засади сталого будівництва, аби забезпечити максимальну стійкість будівель та інфраструктури при відновленні України, а саме:
Проєктування багатофункціональних будівель з ергономічним плануванням
Цільове землекористування та будівництво на ділянках, оптимальних для проживання та зведення інфраструктури
Негативні викиди та відновлення екосистеми планети за рахунок використання CO2 негативних технологій будівництва
Енергоефективність, включаючи рішення цифрової ефективності
Максимальне використання надлишкового тепла та відновлюваних джерел енергії
Циркулярні рішення (використання відновлюваних, біорозкладних та придатних для переробки будівельних матеріалів та їх упакування, які не створюють екологічних проблем на всіх етапах життєвого циклу)
Мінімізація транспортних перевезень та перевага місцевим матеріалам


“Важливо розуміти, що впровадження сталих практик в український бізнес є складним процесом, що потребує комплексної трансформації бізнес-моделі та інвестицій для переобладнання підприємств, навчання персоналу та іншого. Водночас після російського вторгнення внутрішні можливості для стимулювання сталої трансформації в Україні скоротилися, а бюджетні пріоритети змінилися на користь оборонних та соціальних програм. Це означає, що без масштабних програм зовнішнього фінансування Україна не впорається із викликами сталого переходу. Залучення до співпраці інвестиційних фондів, державних агентств розвитку та громадських організацій також могло б допомогти імпортувати в Україну сучасні технології та зацікавити у нашому успіху західних інвесторів”, - наголосив CEO компанії ZEZMAN Борис Голденштейн.


За даними аналітиків, понад 72% інвесторів проводять структуровану оцінку ESG-індексів, а для 9 із 10 опитаних нефінансові результати відіграли вирішальну роль у прийнятті інвестиційних рішень.


Не менш важлива умова для прийняття рішень щодо західних інвестицій - прозоре бiзнес-середовище з нульовою толерантнiстю до корупції. Ще один компас у досягненні високих нефiнансових показникiв - членство у Глобальному договорі ООН. Ставши членом цієї організації, компанii зобов'язуються забезпечувати прозорість ведення бізнесу та приймають умову щорічноï публiкацiї нефінансових звітів, що свідчать про вжиті заходи та досягнення


Повний текст за посиланням: https://zezman.ua/ua/blog-CEO/...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com