Новини

03 листопада 2022 року Конфедерація будівельників України приєдналась до засідання директорів FIEC
10 листопада 2022 року, 18:37

03 листопада 2022 року Конфедерація будівельників України приєдналась до засідання директорів FIEC.


До участі був запрошений Заступник керівника підрозділу “Будівництво” DG GROW (внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малий і середній бізнес) Європейської Комісії Хайн Болленс (Deputy Head of Unit “Construction” of DG GROW (Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs) of the European Commission Hein Bollens). Він розповів про нові європейські регуляції та ініціативи азбесту, впровадження “зеленого” будівництва тощо.


Зокрема, щодо азбесту є два аспекти, які потребують врегулювання:
Потрібно розробити обов'язковий реєстр кількості азбесту при спорудженні будівель.
Потрібно максимально прибрати азбест при будівництві.


Єврокомісія наразі працює над процесом публічних консультацій, тож всі зацікавлені сторони та громадяни мають висловити власні думки щодо різних аспектів, які в майбутньому можуть бути вписані в директиву цього класу мінералів.


Хайн Болленс зазначив, що підрозділ “Будівництво” Єврокомісії займається не лише екосистемою, а також індустрією деревини, тобто тими питаннями, що стосується цього природного будматеріалу. Водночас відбуваються дискусії щодо використання цементу та вуглецю. Так, ініціатива з використання цементу з низьким вмістом вуглецю має бути у щорічній програмі стандартизації на 2023 рік.


Щодо майбутньої відбудови України заступник начальника підрозділу “Будівництво” DG GROW (внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малий і середній бізнес) Єврокомісії наголосив, що потрібно також звернути увагу на використання азбесту, а саме замінити його на інші будматеріали. Хайн Болленс зазначив, що це питання потребує тривалих дискусій та обговорення.


Виконавчий директор #КБУ Олександр Червак (Alex Che) висловив подяку за ту підтримку Україні, яку надає FIEC. Він розповів присутнім, що попри посилення повітряних бомбардувань України, у тому числі Києва, протягом останнього місяця, 19 жовтня 2022 року Конфедерація будівельників України спільно з виставковим партнером успішно провели Recovery Forum Ukraine 2022, в якому взяв участь Філіп Кремптон, Президент Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC). Водночас до форуму приєднались понад 400 учасників - представники влади, ОТГ, будівельного бізнесу, Посольств тощо.


Олександр Червак повідомив, що внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури України, в тому числі й Києва, відновлення та зміцнення якої наразі є одним з пріоритетів політики Уряду України. Але, незважаючи на всі труднощі, з якими стикається країна, Конфедерація будівельників України й надалі продовжує свою діяльність й доєднується до всіх обговорень та ініціатив FIEC, що стосуються майбутньої відбудови України.


Вже 17 листопада 2022 року відбудеться чергове засідання спеціальної робочої (цільової) групи з питань України (FIEC-EIC Task Force “Ukraine”), до якого приєднаються всі охочі члени КБУ.


Під час зустрічі КБУ надасть й обговорить пропозиції щодо вивчення вимог та підходів, передбачених законодавством та нормативною базою країн Європейського Союзу, українськими фахівцями у сфері будівельної діяльності.


Довідково:
КБУ член FIEC та єдиний представник об'єднаного бізнесу від України.


Task Force "Ukraine" було створено по ініціативі КБУ за результатами багатьох зустрічей з FIEC. Вона об’єднала весь європейський будівельний бізнес для майбутньої відбудови нашої держави.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com