Новини

Член #КБУ, компанія CBRE Ukraine оприлюднила короткий огляд ринку офісної нерухомості Києва за 3 квартал 2022 рік
10 листопада 2022 року, 11:48

Член #КБУ, компанія CBRE Ukraine оприлюднила короткий огляд ринку офісної нерухомості Києва за 3 квартал 2022 рік.


Продовжуючи тенденцію двох попередніх кварталів, орендна активність залишалася обмеженою і була зумовлена продовженням або переукладанням договорів, та скороченням існуючих офісних площ орендарями.


У CBRE Ukraine зазначають, що практика суборенди стає все більш поширеною, оскільки орендарі готові здавати частини своїх офісів в суборенду з метою оптимізації орендної плати або операційних витрат у зв'язку з низьким рівнем заповнюваності. Залежно від умов оренди, суборенда найчастіше є рішенням у разі неможливості розірвання договорів оренди.


Водночас обсяг укладених угод з суборенди залишається низьким через обмежену орендну активність на ринку.


Чисте поглинання залишається від'ємним вже три квартали поспіль. Оскільки попит є стриманим, а орендарі оптимізують свої офісні потреби, від'ємне чисте поглинання, ймовірно, збережеться до кінця 2022 року. Проте, очікується, що до кінця року його темпи знизяться.


Обмежений обсяг валового поглинання, який супроводжувався скороченням площ, призвів до зростання рівня вакантних площ на 3,5 п.п. кв/кв до 21,2% на кінець 3 кв. 2022 року.


Прайм орендна ставка знизилася в середньому на 8%-10% з $25 до $22-$23 за кв.м/місяць з початку року.


Орендні ставки в класі А варіювалися від $18 до $26 (-7% нижня межа кв/кв), в класі В - від $7 до $17 (-22% нижня межа і -15% верхня межа кв/кв). Однак, запитувані орендні ставки в даному випадку не є показовими, оскільки фактичні або ефективні умови угод часто є значно нижчими ніж заявлені і різниця може складати від -20% до -50% від задекларованих.


Як наслідок, існує розрив між заявленими та фактичними умовами угод.


Щодо прогнозів компанії, то з метою збереження заповнюваності та потоків доходів, орендодавці продовжуватимуть надавати знижки, спеціальні умови оренди або стимули у вигляді безкоштовної оренди для залучення нових орендарів або для існуючих орендарів, які мають намір переїхати.


Детальніше у прикріпленій презентації нижче


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com