Новини

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України активно співпрацює з ЄБРР та запускає Програму розвитку спроможності українських муніципалітетів для українських урядовців, представників громад та архітекторів
02 березня 2023 року, 09:30

Так, Агентство відновлення разом з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) змінюють пострадянську систему ціноутворення та імплементує CESMM – Стандартизовані методи вимірювання в цивільній інженерії.

CESMM (Civil Engineering Standard Method of Measurement) – методика вимірювання цивільного будівництва, яка добре зарекомендувала себе протягом більш ніж 40 років на будівельних проєктах у всьому світі. Це стандарт для підготовки кошторисів на основі реальних і достовірних даних для будівельних робіт і конкурсних процедур.

Напередодні команда ДП «ДерждорНДІ» придбала ліцензовану версію CESMM та поширила її офіційний переклад серед 37 підприємств та організацій, які входять до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

І вже почали тренінги для фахівців галузі щодо особливостей складання відомостей обсягів робіт (BoQ) із використанням міжнародної системи вимірювання CESMM.

Чому це має значення?

Кошторис – базовий документ у будівництві. Без нього закупівлі та здача робіт неможливі. Саме читаючи кошторис підрядники визначаються, чи зможуть вони виконати необхідні замовнику роботи вчасно і без збитків.

Україна успадкувала радянську систему ціноутворення, яка ґрунтувалася на примарних людино/годинах – неіснуючій одиниці вимірювання і ринковій економіці. Для українських компаній обліковувати роботи в людино-годинах – неефективна трата часу, паперу та поле для маніпуляцій. Для міжнародних компаній – глуха стіна на шляху до інтеграції в український ринок.

Що дасть реформування ціноутворення?

Міжнародна система вимірювання обсягів робіт CESMM є прозорою та зрозумілою для потенційних донорів та міжнародних компаній. CESMM дає загальновизнану методологію підготовки укрупнених показників, після розробки яких відстежується лише ринкова вартість складових показника та необхідні часові норми.

Методика враховує сучасні методи будівництва і використовується в різних міжнародно-визнаних формах контрактних документів, у тому числі: NEC, FIDIC та ICC. Невіддільною частиною наведених форм контрактів є відомість обсягів робіт та специфікації (відправна точка для формування вартості робіт).

CESMM дозволяє суттєво скоротити час при підготовці проєктної документації, а також є зрозумілою моделлю для міжнародних будівельних компаній та призводить до економії фінансових ресурсів, забезпечуючи якість робіт.

“Без застосування CESMM післявоєнна відбудова не просто буде повільною. Вона застрягне на етапі пояснення потенційним донорам, як ми рахуємо вартість відновлення будинку, мосту чи аеропорту людино-годинами”, - пояснив на своїй facebook сторінці Мустафа Масі Наєм, Голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

А вже в березні поточного року стартує Програма розвитку спроможності українських муніципалітетів, що призначена для урядовців, представників громад та архітекторів, яку організовує Європейський Баугауз.

Європейський Баугауз (NEB) реалізує заходи, які просувають красиві, стійкі та інклюзивні місця, послуги та продукти. NEB в Україні розпочала діяльність у квітні 2022 року. Перший проєкт – просте, але ефективне рішення для підвищення приватності в місцях, які тимчасово приймали українських біженців під назвою «Система паперових стін».

Програмою передбачено серію онлайн-вебінарів, присвячених реконструкції України, які засновані на висновках експертів та організовані українськими громадськими організаціями Ro3kvit, ReThink та Радою архітекторів Європи.

Які головні напрямки навчання?
Організаційна підготовка до реконструкції
Циркулярність та енергоефективність
Реконструкція та забезпечення житлом

“Відбудова житла потребує комплексного та компетентного підходу. Європейська комісія за допомогою NEB допоможе зрозуміти, як саме потрібно відбудовувати, аби нове житло було інклюзивним, енергоефективним та комфортним”, - зазначають в Агентстві відновлення. Українські муніципалітети вже зараз можуть подати заявку на участь у Програмі.

Вступний модуль відбудеться 16 березня 2023 року о 16:00 (за східноєвропейським часом), і всі зацікавлені зможуть приєднатись до прямої трансляції.

Приєднатися до онлайн - вебінарів можна за посиланням: http://surl.li/fcfon

У разі виникнення додаткових питань щодо Програми звертайтесь: Ruth.REICHSTEIN@ec.europa.eu

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com