Новини

Буде створено банк або фонд з відновлення України, що забезпечить прозорість і безпеку проєктів.
02 березня 2023 року, 11:30

Представники України працюють з міжнародними партнерами — BlackRock та J.P. Morgan — над формуванням банку розвитку або фонду розвитку, які стануть першим локомотивом інвестицій у перші десятки-сотні проєктів і які допоможуть відкрити Україну для всього світового бізнесу. Про це в інтервʼю LIGA.net розповів заступник голови Офісу Президента України Ростислав Шурма.

"Цей інструмент на фінальній стадії, і в найближчі місяці він буде презентований сотням інвесторів зі всього світу та в Україні", – повідомив Ростислав Шурма.

За його словами, резервний фонд забезпечить прозорість і безпеку для десятків і сотень проєктів, і як частина пакетного рішення пропонуватимуться і проєкти з експортно-кредитними агентствами, і продукти страхування.

"Тобто є проєкт, який частково фінансуватиме цей фонд. Крім того, що він даватиме певну інвестицію у конкретний проєкт у розмірі 10-20-30-40%, він даватиме ще і супутній продукт у вигляді купівлі обладнання та страхування військового ризику", – додав заступник голови Офісу Президента України.

Також Ростислав Шурма пропонує сфокусуватись на найбільшому і найважливішому — це якраз не урядовий капітал і не урядові кошти, а приватний капітал і приватні проєкти. За його словами, 80% із зруйнованого майна, тобто з тих $700-750 млрд, які потрібно інвестувати в Україну — це приватні проєкти.

“З іншого боку, ми маємо розуміти, що не отримаємо державної допомоги на $700 млрд. Бюджетний і концесійний капітал від наших партнерів матиме обмежений характер. Це будуть десятки мільярдів доларів, але точно не сотні. Тому наше завдання — побудувати таку модель, щоби ми до цього державного і концесійного капіталу отримали максимальний мультиплікатор, максимальне залучення приватного капіталу”, - акцентував пан Ростислав.

Україна нині створює “інфраструктуру”, аби координувати міжнародну фінансову допомогу і створювати окремі інституції. Вони направлятимуть її в ті сфери, де неможливий приватний капітал: відбудова шкіл, садочків, мостів тощо.

“А для всього, де можна робити цивілізований західний бізнес, ми пробуватимемо створювати всі умови, щоби заходив великий приватний капітал”, - зауважив Ростислав Шурма.

Повне інтерв’ю за посиланням: biz.liga.net/ua/all/

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com