Отже, у фокусі протягом 2022 року було кілька ключових завдань, зокрема, безпека людей, захист інформації, безперебійне виконання усіх взятих на себе зобов’язань перед клієнтами.
За словами пана Віктора, страховики у дуже стислі терміни перенесли у безпечні місця свої IT-системи і це дозволило операторам ринку з мінімальними відхиленнями безперебійно надавати страхові послуги. Дався взнаки і досвід переходу на дистанційне обслуговування клієнтів під час пандемії COVID-2019, коли усі процеси вже були налагодженні і відпрацьовані.
Уряд України нині сформулював п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови країни, зокрема: енергетика, житло, гуманітарне розмінування, відбудова критичної та соціальної інфраструктури, допомога приватному сектору.
“Логічно, що і страховики мають орієнтуватися на ці зазначені пріоритети”, - зауважив Віктор Берлін.
Відтак на 2023 рік у ЛСОУ поставили такі пріоритетні завдання: сприяння розвитку страхового сектору України через вдосконалення нормативно-правової бази і зміна підходів щодо трансформації ринку страхування.
Крім того, за словами Президента ЛСОУ, були визначені точки зростання, а саме – активне впровадження нових видів страхування, що також дозволить зменшити тиск на державний бюджет:
Особисті види страхування: нещасні випадки на виробництві для небезпечних робіт, обов’язкове медичне страхування, починаючи з критичних захворювань.
Страхування життя, у тому числі пенсійне страхування.
Страхування професійної відповідальності, відповідно до законопроєкту щодо страхування відповідальності уповноважених осіб з містобудівного контролю.
Страхування відповідальності бізнесу, відповідно до законопроєкту щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності, в тому числі страхування відповідальності роботодавця замість перевірок із пожежної безпеки.
Страхування від кібер-ризиків.
Страхові українські компанії зазначають, що сьогодні державний бюджет доцільно звільнити від покриття низки ризиків. Наприклад, це різні стихійні лиха – затоплення, сходження лавин, екологічні катаклізми. Саме страховики мають взяти ці ризики на себе, звільнивши держбюджет від надмірного фінансового навантаження.
“Розвиток страхового ринку України, як власне і більшості інших ринків, напряму залежать від відновлення економіки країни. Я сподіваюсь, що вітчизняний бізнес братиме активну участь у відбудові і модернізації країни, відтак потреба у страховому захисті ключових супутніх ризиків також зростатиме”, - резюмував Віктор Берлін.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua
Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com