Новини

Віктор Берлін, генеральний директор страхової компанії “Guardian”, члена #КБУ, Президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) для видання Delo.ua розповів про кілька ключових завдань страхового сектору України протягом 2022 року та про цілі на 2023 рік.
03 березня 2023 року, 14:30

Отже, у фокусі протягом 2022 року було кілька ключових завдань, зокрема, безпека людей, захист інформації, безперебійне виконання усіх взятих на себе зобов’язань перед клієнтами.

За словами пана Віктора, страховики у дуже стислі терміни перенесли у безпечні місця свої IT-системи і це дозволило операторам ринку з мінімальними відхиленнями безперебійно надавати страхові послуги. Дався взнаки і досвід переходу на дистанційне обслуговування клієнтів під час пандемії COVID-2019, коли усі процеси вже були налагодженні і відпрацьовані.

Уряд України нині сформулював п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови країни, зокрема: енергетика, житло, гуманітарне розмінування, відбудова критичної та соціальної інфраструктури, допомога приватному сектору.

“Логічно, що і страховики мають орієнтуватися на ці зазначені пріоритети”, - зауважив Віктор Берлін.

Відтак на 2023 рік у ЛСОУ поставили такі пріоритетні завдання: сприяння розвитку страхового сектору України через вдосконалення нормативно-правової бази і зміна підходів щодо трансформації ринку страхування.

Крім того, за словами Президента ЛСОУ, були визначені точки зростання, а саме – активне впровадження нових видів страхування, що також дозволить зменшити тиск на державний бюджет:
Особисті види страхування: нещасні випадки на виробництві для небезпечних робіт, обов’язкове медичне страхування, починаючи з критичних захворювань.
Страхування життя, у тому числі пенсійне страхування.
Страхування професійної відповідальності, відповідно до законопроєкту щодо страхування відповідальності уповноважених осіб з містобудівного контролю.
Страхування відповідальності бізнесу, відповідно до законопроєкту щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності, в тому числі страхування відповідальності роботодавця замість перевірок із пожежної безпеки.
Страхування від кібер-ризиків.

Страхові українські компанії зазначають, що сьогодні державний бюджет доцільно звільнити від покриття низки ризиків. Наприклад, це різні стихійні лиха – затоплення, сходження лавин, екологічні катаклізми. Саме страховики мають взяти ці ризики на себе, звільнивши держбюджет від надмірного фінансового навантаження.

“Розвиток страхового ринку України, як власне і більшості інших ринків, напряму залежать від відновлення економіки країни. Я сподіваюсь, що вітчизняний бізнес братиме активну участь у відбудові і модернізації країни, відтак потреба у страховому захисті ключових супутніх ризиків також зростатиме”, - резюмував Віктор Берлін.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com