Новини

Міністерство розвитку громад, територій на інфраструктури України повідомило, що незалежний нагляд використання коштів на відбудову житла на Київщині здійснюватиме ПРООН ((United Nations Development Programme - UNDP)
06 березня 2023 року, 16:30

Йдеться про реконструкцію 18 багатоквартирних будинків на Київщині, кошти на які було зібрано в рамках напряму «Відновлення» фандрейзингової платформи United24.

Відповідний Меморандум підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, Постійний представник Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Яко Сільє та заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.

“Прозорість та підзвітність – базові принципи підходу до відбудови. Без виконання цих умов залучення міжнародних партнерів і загалом ефективне відновлення зруйнованого – неможливі. Відсьогодні маємо перший приклад системного залучення міжнародних партнерів у процес відбудови. А саме до конкретної співпраці у плануванні, закупівлях, реалізації та моніторингу проєктів відбудови”, - прокоментував Олександр Кубраков.

Успішний досвід нагляду та загалом співпраці з ПРООН в питаннях незалежного нагляду планують масштабувати й на інші проєкти відбудови в різних регіонах України. Щобільше, подібну співпрацю планують побудувати з іншими міжнародними організаціями – фінансовими чи експертними.

Пан Віце-прем’єр-міністр з відновлення України впевнений, що завдяки цьому зміняться підходи до масштабного відновлення інфраструктури і зміцниться довіра міжнародних партнерів.

“Загалом через ворожі обстріли на Київщині пошкоджень зазнали 24 045 житлових будинків. Завдяки реалізації цих проєктів ми зможемо повернути житло та, головне, надію на щасливе майбутнє для ще більше, ніж 4 тисяч мешканців області”, – зазначив Микола Бойко, заступник голови Київської ОДА.

Водночас окрім незалежного нагляду, Мінвідновлення та ПРООН співпрацюватимуть в наступних питаннях:
підтримка цифровізації процесів реконструкції, розвитку та моніторингу у сфері регіонального розвитку;
посилення потенціалу місцевого самоврядування в реалізації інфраструктурних проєктів;
доступ громад до міжнародного донорського фінансування;
енергоефективність соціальної інфраструктури;
технічна підтримка у відбудові.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com