Новини

В Україні створять Офіси підтримки реформ у громадах, які відповідатимуть за роботи з проєктами відновлення та цифровими інструментами
07 березня 2023 року, 09:30

Про це 04 березня 2023 року розповів Віце-прем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, а також ознайомив з планами відбудови на 2023 рік.

Він наголосив, що беззаперечним пріоритетом є відновлення критичної інфраструктури та відбудова житла – базових умов для повернення українців додому та нормалізації життя в громадах.

“Один з пріоритетів — захищеність нашої енергетичної інфраструктури, поглиблення інтеграції з європейським енергоринком та розвиток проєктів малої генерації. Наша спільна державна ціль – стабільна робота енергетики, адже від цього залежить наша обороноздатність, виживання економіки, відбудова зруйнованого та загалом нормальне життя українців. Покладаємось тут як на власні сили, так і на міжнародну фінансову та технічну допомогу”, - запевнив Олександр Кубраков.

Щодо житла, то вже цьогоріч планується розпочати масштабну роботу з його відновлення. Для цього було створено декілька інструментів допомоги. Це безпосередня фінансова підтримка для поточного та капітального ремонту приватних будинків та безготівкові житлові сертифікати, з допомогою яких громадяни зможуть придбати житло в будь-якій частині України.

“Для нас вкрай важлива підтримка на місцях. Зокрема, комісії, які призначатимуть компенсацію для постраждалих, будуть створюватись саме при органах місцевого самоврядування. На них відповідальність за розгляд заяв на компенсацію, огляд зруйнованого житла і внесення інформацію про об’єкти в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Ці повноваження було децентралізовано тому, що саме органи місцевого самоврядування найкраще розуміють ситуацію з інфраструктурою в своїх громадах”, - повідомив Віце-прем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За словами пана Олександра, в цьому контексті необхідно, щоб громади активніше підключались та наповнювали Реєстр. Наразі понад 500 підключених громад, але залишається ще близько тисячі. Чим швидше громади підключаться до Реєстру та вноситимуть дані, тим швидше буде якісне розуміння інфраструктурних потреб відновлення та тим швидше люди отримають свої компенсації.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України зі свого боку готове допомогти з відбудовою. Зокрема, новостворене Агентство відновлення готове залучатись до відбудови на місцях у разі наявності потреби регіону чи громади у фінансуванні або підтримці реалізації проєктів.

Разом з тим, продовжується реформа децентралізації. Зараз розглядаються законопроєкти №6504 та №4298, які покращують прозорість та підзвітність місцевого самоврядування, посилюють захист працівників органів місцевого самоврядування (ОМС) та загалом впроваджують європейські стандарти місцевого самоврядування.

Також Уряд працює над посиленням інституційної спроможності ОМС, зокрема, в планах створення Офісів підтримки реформ у громадах. Вони відповідатимуть за екстрену консультаційну підтримку для ОМС у питаннях розвитку антикорупційних практик, роботи з проєктами відновлення та цифровими інструментами.

За словами Віце-прем'єр-міністра з відновлення України, пілотні офіси в формі мобільних експертних команд планують запустити в роботу вже найближчим часом. Вони працюватимуть в найбільш постраждалих громадах.

“Важливо, щоб усі громади розуміли наш головний меседж – ми готові працювати разом з місцевим самоврядуванням, шукати спільні рішення, допомагати там, де це необхідно. Ми спільно працюємо заради однієї цілі – перемоги України і її відновлення від наслідків російської агресії”, - резюмував Олександр Кубраков.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com