Новини

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час онлайн виступу на відкритті 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок наголосила, що розвиток можливостей для жінок – ключ повоєнної відбудови України
08 березня 2023 року, 09:30

Вона зазначила, що з 24 лютого 2022 року, коли переважно чоловіки боронять країну на полі бою, жінки взяли на себе значні функції по управлінню процесами всередині держави, підтримки її стійкості.

Зокрема, йдеться про вагомість ролі цифрової трансформації у боротьбі з ворогом та збереженні функціональності держави. Пані Ольга запевнила, що цифровізація також дозволяє подбати про те, щоб усі, хто потребує допомоги, її невідкладно отримали.

«Інновації та технології суттєво змінили наше життя, від способу спілкування, способу роботи до способу протидії загарбникам. Завдяки нашому технологічному розвитку до початку повномасштабної війни, українці, які зіткнулися з втратою фінансових ресурсів, житла, роботи, нині можуть відновити документи, зареєструватися як внутрішньо переміщена особа онлайн чи зафіксувати руйнування майна. Водночас технології дозволили громадянам, з перших годин повномасштабної агресії, повідомляти про рух російських військ територією країни, що суттєво вплинуло на подальший перебіг війни», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Вона також закцентувала на важливості розширення можливостей жінок та дівчат, підтримки їхнього особистісного розвитку.

«Завдяки цифровізації наразі вже 72 000 жінок скористалися державними службами зайнятості онлайн. Крім того, продовжуємо розширювати можливості жінок через реєстрацію бізнесу онлайн і наданням їм відповідних консультацій. Паралельно, українки беруть активну участь у розвитку цифрових сервісів. Частка жінок в українському ІТ за останні роки зросла до 35%», – зазначила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Окремо вона наголосила, що розвиток можливостей, зокрема, у діджитал сфері, також необхідний для повернення тимчасово переміщених громадян з-за кордону.

«Важливо переконатися, що жінки, які виїхали за кордон, оскільки їхні будинки зруйновані, роботи знищені, міста та села окуповані, мають можливості отримати нові навички, перекваліфікуватись. Це дозволить зберігати їхній зв'язок із державою, підтримувати її дистанційно. Водночас це додатковий стимул для них, після перемоги України, повертатися додому та реалізувати свій потенціал у процесі відновлення», – сказала Ольга Стефанішина.

Тематикою 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок було – інновації та технологічні зміни й освіта в цифрову епоху для досягнення гендерної рівності та розширення можливостей усіх жінок та дівчат.

Довідково:
Комісія зі становища жінок – це функціональний орган Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР). Вона займається оглядом застосування міжнародних стандартів із захисту та просування прав жінок, а також розробкою пропозицій щодо їх виконання.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com