Новини

На думку директорки з маркетингу Alliance Novobud, цей рік, перш за все, буде цікавим та таким, що надає перспективи. Після зливи завжди виходить сонце, а отже після надважкого 2022-го на нас чекає кращий, за всіма аспектами, 2023 рік
09 березня 2023 року, 09:30

Перш за все, у компанії очікують на оптимістичні новини з фронту, активізацію ринку інвестицій, допомогу та підтримку іноземних партнерів. А отже — і на пожвавлення колосального відкладеного попиту на первинну нерухомість.

Куди, на вашу думку, підуть ціни на новобудови — вгору чи вниз?

Пані Ірина також зазначила, що ціни підуть вгору. На її думку не стрімко, але вгору. Логістичні ланцюжки все ще складні та непередбачувані, брак персоналу будівельних професій відчувається й досі, ціни на будматеріали невблаганно продовжують дертися вгору — тож об’єктивних передумов для зниження цін на новобудови наразі немає. Водночас відчувається і дефіцит пропозиції через тривалі простої багатьох девелоперів.

“Як і раніше, забудовники пропонуватимуть покупцям умови вигідних розтермінувань, акційні пропозиції та умови. Тож можливості щодо купівлі нерухомості з дисконтами збережуться”, - розповіла директорка з маркетингу Alliance Novobud.

Чи фіксуєте ви збільшення попиту на новобудови? Як змінились уподобання інвесторів? І як змінилися самі інвестори?

Ірина Міхальова пояснила, що зацікавленість клієнтів первинною нерухомістю традиційно висока. Щодня забудовник має значну кількість телефонних дзвінків, заявок та навіть зустрічей у відділах продажу. Інша справа, що не всі покупці наважуються ухвалювати рішення швидко. Вони беруть час на вичікування, аналіз інших пропозицій тощо.

Покупці сьогодні стали уважнішими до деталей. Вони приділяють більше уваги безпеці: перш за все, їх цікавить наявність приміщень подвійного призначення, які за потреби можна переформатувати під укриття. Є вимоги до комфорту: популярнішими стали квартири на нижчих поверхах, дехто відмовляється від панорамного скління. Багато уваги приділяють якості: покупцю важливо з чого будують, чим утеплюють тощо.

Але, як і раніше, люди хочуть жити поряд з зеленими зонами, у районах зі зручним транспортним сполученням, розвиненою інфраструктурою для безпечного відпочинку та навчання. Тому наразі більший попит мають житлові проєкти з концепціями, наприклад, «двір без машин», «місто в місті» тощо.

“При цьому кардинально портрет покупця не змінився — хіба що, більше купують для себе, а інвестиційний попит знизився. Впевнена, це тимчасово. Відчувається досить стриманий попит на первинку в сегменті бізнес-класу. Та й тут продається лише те, що реально будується”, - наголосила пані Ірина.

Чи змінюються проєкти ваших новобудов з урахуванням викликів сьогодення?

“Так, звісно. Проєктуємо й будуємо відповідно до нових умов та норм, вносимо зміни на користь безпеки та комфорту”, - поділилась директорка з маркетингу Alliance Novobud. - “Наприклад, ми стали першим девелопером, який оголосив про забезпечення житлового комплексу стаціонарним генератором. На території столичного житлового комплексу Montreal House встановлять дизельний генератор для забезпечення безперебійної роботи ключових систем будинку на випадок блекаутів в майбутньому.

Які кроки мають зробити саме забудовники, аби вистояти на ринку?

Залучення інвестицій, пошук й впровадження неординарних рішень задля утримання команди й виконання своїх зобов’язань перед клієнтами — ось пріоритетні напрямки роботи успішного сьогодні забудовника.

“Ми сильніші, ніж нам здавалося до 24 лютого 2022 року, тому такі чесноти як сміливість, наполегливість та впертість — це ті нові якості девелопера, без яких не вистояти на ринку в часи воєнного стану”, - пояснила Ірина Міхальова.

Ігор Гуда, голова ради директорів компанії Креатор-Буд, члена Ради директорів КБУ (Київ, Львів, Тернопіль)

Як, за вашими оцінками, почався 2023 рік?

Ігор Гуда розповів, що 2023 рік для компанії почався в тому ж темпі, що і кінець 2022. Всі були в очікуванні 24-го лютого, і після того, як люди трохи “видихнули”, вони знову почали виявляти інтерес до нерухомості.

Яким, на ваш погляд, цей рік буде для девелоперів?

Пан Ігор наголосив, що це буде рік можливостей — ті забудовники, що можуть швидко будувати та вводити проєкти в експлуатацію, ті й встоять та отримають свою частку ринку на етапі Відбудови України.

Куди, на вашу думку, підуть ціни на новобудови – вгору чи вниз?

На думку голови ради директорів Креатор-Буд, ціни зростатимуть, оскільки матеріали не дешевшають, а логістика ускладнилась. Виробництво будматеріалів в Україні знаходиться на низькому рівні, тому в цілому будівництво стає дорожчим.

Чи фіксуєте ви збільшення попиту на новобудови? Як змінились уподобання інвесторів? І як змінилися самі інвестори?

Ігор Гуда пояснив, що все залежить від регіонів. Скрізь готовність житла дуже важлива. Коли готовність висока — є продажі. Це більш виражено на Заході України, оскільки в перші місяці війни там збільшувався інтерес, і в цілому він досі залишається високим. Продажам допомагає державна програма кредитування житла “єОселя”. У Креатор-Буд сподіваються що в майбутньому кредитування від держави розвиватиметься в тому ж напрямі.

Які кроки має зробити держава, аби допомогти забудовникам?

Розширення програми кредитування житла. Держава повинна також надавати пільги та фінансову підтримку різним групам населення, ширшому колу громадян України. Станом на зараз мільйони українців втратили домівки.

“Такі програми простимулюють купівлю готового житла, а девелопери зможуть збудувати все, що потрібно. Це стратегія win-win для всіх учасників”, - пояснив пан Ігор.

Які кроки мають зробити саме забудовники, аби вистояти на ринку?

На думку Ігоря Гуди, забудовники мають шукати зовнішніх та внутрішніх інвестиційних донорів, або долучитися до кредитування від держави для проєктів відбудови, мати запас сил та засобів, щоб закінчити будівництво проєктів, які продаються зараз.

“На ринку з’явиться більше житла доступних класів — економ та комфорт. Я думаю, що між девелоперами буде більше співпраці та спільних проєктів”, - резюмував голова ради директорів Креатор-Буд.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com