Новини

Фактична допомога: які країни долучились до відновлення України?
14 березня 2023 року, 09:30

Президент України Володимир Зеленський у своєму щорічному посланні до Верховної Ради України зауважив: “Ми маємо підняти з руїн територію, на яку зайшли російські окупанти після 24 лютого” і закликав міжнародних партнерів доєднатись до відновлення України.

Багато країн позитивно відповіли на цей заклик. Як повідомляє аналітичний портал "Слово і діло", відгукнулось вже майже 30 країн. Багато з них мають міцні історичні зв’язки з українськими регіонами та зацікавлені в розбудові відносин нового формату з Україною.

Одним з таких партнерів є Греція, що взяла на себе відновлення пологового будинку у Маріуполі та участь у відновленні Одеси. У відновленні найбільш зруйнованих Луганської та Донецької областей зацікавлені одразу декілька країн: Чехія, Швеція, Фінляндія, Польща та Італія.

Швеція, разом з Нідерландами зголосилась допомогти також і з відновленням Херсонської області. Уряд Нідерландів вже погодив виділення 2,5 мільярди євро допомоги для України у 2023 році.

США разом з Туреччиною отримали пропозицію взяти участь у відновленні Харківської області. За відбудову самого Харкова візьметься Туреччина.

Франція запустила пілотний проєкт відновлення житла у Гостомелі. Франція та Литва погодились взяти участь у відновлені Чернігівської області, запрошення приєднатись також отримала і Німеччина. Остання зобов'язалась виділити 20 мільйонів євро на резервне обладнання для критичної інфраструктури України і Харківської області, зокрема.

Данія висловила готовність підтримати відновлення Миколаєва. Пропозиція, щодо відновлення області була надіслана Бельгії. Країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва вже погодились взяти участь у відбудові інфраструктури Житомирської області. Литва також доєднається і до відновлення Бучі, Бородянки, Ірпеня та мосту через річку Трубіж у Київській області.

Також надійний партнер України — Велика Британія взяла шефство над Києвом та Київською областю.

Координувати відновлення Дніпропетровської та Запорізької області буде Чехія та Австрія відповідно.

Норвегія отримала пропозицію координувати відбудову Кіровоградської області, Канада — Сумської, Ірландія — Рівненської, Швейцарія — Одеської.

Загалом зацікавленість висловили: Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія. Остання вже виділила 95 мільйонів доларів США на відновлення України.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com