Новини

Антоніна Косова, експерт у сфері закордонної нерухомості, розповіла у своєму інтерв’ю медіаплатформі UA.NEWS про те, у які європейські країни варто інвестувати.
15 березня 2023 року, 11:30

Основними показниками привабливості виявились студенти та туристи. Адже саме вони формують левову частку попиту на нерухомість. Які ж країни можуть зацікавити інвесторів з України:

Іспанія — одна з найпривабливіших країн для зовнішніх інвестицій. Вона зрозуміла як для досвідчених інвесторів, так і для початківців. Клімат Іспанії сприяє стабільному потоку туристів, а законодавство і бізнес-середовище можуть зацікавити потенційних інвесторів. В останні роки можна було спостерігати зростання українських інвестицій у цій країні. За даними Feod Group, у 2022 році ринок житла Іспанії перебував на підйомі. Ціни на нерухомість в містах Іспанії дуже різняться і залежать від регіону.

Португалія також може зацікавити потенційних інвесторів, яких приваблюють клімат, умови та різноманіття регіонів. Особливої уваги заслуговує острів Мадейра, де одні з найнижчих податків по країні. Ціни у португальських курортних містечках є доволі доступними. Згідно з даними консалтингової компанії Cushman & Wakefield (C&W), інвестиції у нерухомість країни зростають з кожним роком. Найпопулярнішими напрямками є готельний сектор - 30% та офісна забудова - 27% (від загальної кількості інвестицій у нерухомість). Оскільки туризм є одним з найприбутковіших галузей Португалії державний контроль за сферою оренди житла для туристів високий.

Франція — одна з найвідвідуваніших країн світу. Вона популярна як серед туристів, так і серед студентів, які щорічно приїздять до країни й орендують житло. В останні роки збільшується попит на нерухомість у містах Бордо, Діжон, Молюз, Орлеан та Ліон. До повномасштабного вторгнення серед українських інвесторів були популярні об’єкти нерухомості на Лазуровому узбережжі. Агенція Intertrade consulting підтверджує, що у Франції за останні роки знижується податкове навантаження на бізнес та була спрощена процедура адміністративного контролю іноземних інвестицій з боку держави.

Італійський ринок нерухомості характеризується стабільністю. В італійських містах, таких як Турин, Флоренція багато університетів, тому там завжди є великий попит на оренду житла. Мілан популярне місто для інвестицій як у житлову нерухомість, так і в комерційну. В Римі та Венеції велика кількість туристів формують попит у готельному секторі. Вартість нерухомості в Італії залежить від багатьох факторів: регіон, тип нерухомості, близькість до моря тощо. Як зазначає пані Антоніна, зараз в Італії придбати нерухомість можуть лише громадяни, які мають посвідку на проживання у Європі.

У Греції спостерігається підвищений попит на новобудови з розстрочками на 12 місяців без відсотків. Греція популярна серед інвесторів з Німеччини, Бельгії та Великої Британії. Дані Feod Group підтверджують, що у 2022 році ціни на житло в Греції продовжили зростати. Найбільше ціни на нерухомість зросли у Афінах та Салоніках. Один з найпопулярніших регіонів — острів Крит, має доступні ціни на житло, у середньому від 1500 євро за квадратний метр. Для іноземних інвесторів важливо, що нерухомість у Греції досить легко здавати в оренду. Пані Антоніна стверджує, що придбати нерухомість у Греції доволі просто і швидко.

Потенційних інвесторів можуть зацікавити також і інші можливості. Наприклад, отримання посвідки на постійне проживання. У Іспанії, Португалії та Греції діють спеціальні імміграційні програми, які дозволяють отримати таку посвідку при придбанні нерухомості.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com