Новини

Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомив про запуск реалізації масштабної стратегії Антикорупційного комплаєнсу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
15 березня 2023 року, 14:30

Стратегія повністю відповідає Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, яка була розроблена Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та прийнята Урядом цього місяця.

Нині серед задач Мінвідновлення стоїть не тільки відновити житло, транспортну чи соціальну інфраструктуру, а й побудувати зрозумілу антикорупційну структуру та сформувати довіру для всіх, хто працюватиме з процесом відновлення.

Один з кроків – запуск Антикорупційного комплаєнсу Міністерства та впровадження ризик-менеджменту.

Зазвичай, комплаєнс – це система правил і комплекс заходів, спрямованих на попередження будь-яких дій співробітників, що суперечать вимогам закону. Його використовують у великих бізнес-компаніях, які працюють з іноземними інвестиціями. Наявність комплаєнс-контролю – це своєрідний “знак якості” для співробітництва.

За словами Олександра Кубракова, зараз Міністерство відновлення зосереджується на кількох напрямах:
- формування корпоративної культури доброчесності у самому Міністерстві;
- професійний розвиток антикорупційних уповноважених у системі Міністерства;
- робота з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України у частині створення прозорих процесів взаємодії з замовниками та підрядниками на будівництві;
- Антикорупційний комплаєнс на державних підприємствах, підпорядкованих Міністерству;
- Антикорупційний комплаєнс для органів місцевого самоврядування через роботу з Офісами підтримки реформ у громадах.

Що передбачає комплаєнс?

Перш за все, йдеться про поширення цінностей доброчесності та нетолерування корупції в Міністерстві та всіх підвідомчих держустановах. Досягти цього планують за рахунок розробки та впровадження антикорупційної програми Мінвідновлення на 2023-2024 роки, проведення аудиту процесів на предмет корупційних ризиків та відповідно побудови ефективних механізмів їх запобігання та виявлення.

До травня цього року планується втілення концепції доброчесного лідерства з боку менеджменту Міністерства відновлення та підвідомчих організацій. Також до вересня 2023 року планується залучити до реалізації стратегії Антикорупційного комплаєнсу керівництво органів місцевого самоврядування (ОМС), зокрема, до цього часу запровадити тренінгові програми щодо доброчесного лідерства для керівників ОМС.

“Підкреслюю, що наша стратегія повністю відповідає Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, яка була розроблена НАЗК і прийнята Урядом в березні цього року. Ми працюємо однією командою, для якої перемога на антикорупційному фронті є частиною посилення обороноздатності держави. Окремо я хочу подякувати Силам Оборони України, що дають нам час створити міцний фундамент для повоєнного відновлення”, - зауважив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com