Новини

Крах австралійських будівельних компаній!
16 березня 2023 року, 17:30

На початку місяця зазнала краху австралійська будівельна компанія PBS Building, яка стала наразі останньою в серії гучних банкрутств, які почалися минулого року з таких компаній, як Probuild, ConDev і Oracle Building Corporation. Це яскраво ілюструє загальні тенденції в країні.

Як зазначають експерти у коментарях для ABC News: австралійські будівельні компанії продовжуватимуть розорятися. Основні причини цього полягають у зростанні витрат на матеріали, нестачі робочої сили та підвищенні процентних ставок по кредитах.

Вартість основних будівельних матеріалів, таких як сталь і деревина, зросла більш ніж на 40% за 2022 рік. Загальна вартість будівельних матеріалів зросла більш ніж на 14% (На графіку можна спостерігати Темпи підвищення цін на матеріально-технічні засоби для будівництва). Хоча великі забудовники змогли домовитися про кращі ціни, ніж менші гравці.

Австралійські забудовники потерпають і від завищених податків та зростання відсоткової ставки по вже наявним боргам. Також у будівельній галузі Австралії спостерігається істотна нестача професійних працівників.

Внаслідок цього будівельні компанії, що вже мали контракти з фіксованими ставками виявилися не в змозі витримати фінансове навантаження. Багато забудовників збанкрутувало. Найбільше постраждали проєкти підрядників у Квінсленді, включно з двома об’єктами на Голд-Кості, Новому Південному Уельсі та Австралійській столичній території.

Як зазначають австралійські забудовники, нинішні проблеми будівельної індустрії спричинені занадто сильним державним стимулюванням, дефіцитом пропозиції та неприйнятними цінами.

Щоб уникнути ударів по субпідрядниках, постачальниках і споживачах у разі банкрутства будівельних компаній, Queensland Building and Construction Commission (далі Комісія) започаткувала спеціальну компанію перевірок, щоб переконатися, що підприємства відповідають фінансовим вимогам. За лютий 2023 року Комісія вже наклала спеціальні умови фінансової звітності для приблизно 500 підприємств. Така політика допомагає Комісії контролювати компанії, які є потенційними банкрутами, задля захисту інших підрядників у виробничому ланцюгу. Серед іншого Комісія також допомагає кредиторам будівельної індустрії.

За 2022 рік вдалось організувати виплату 4,73 мільйона доларів через процес подання скарг і 15,85 мільйона доларів шляхом розгляду позовів щодо виплат.

Ситуацію прокоментував Регіональний менеджер Master Builders Gold Coast Адам Профке: “Це надзвичайно тяжкі часи, це безпрецедентно”. Він вимушений констатувати, що скоріш у квітні-травні варто очікувати банкрутства ще кількох компаній.

Детальніше про це в статтях ABC News:www.abc.net.au/news/2022-08-23

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com