Новини

Член Ради директорів #КБУ — АТ Кредобанк, кредитує бізнес, потужності якого розташовані поблизу зони бойових дій
17 березня 2023 року, 09:30

Саме Кредобанк став першим українським комерційним банком, що залучив прямі кредитні гарантії Європейської комісії.

26 січня 2023 року було підписано угоду між Європейською Комісією, Кредобанком та державним банком розвитку Польщі. Дана угода передбачає надання гарантій кредитування українського бізнесу на час дії воєнного стану.

10 мільйонів євро — саме на цю суму була видана кредитна гарантія, із можливістю збільшення до 20 мільйонів євро з 13-го місяця реалізації програми. Кошти будуть надаватись Європейською комісією у рамках “блендінгу”. Такий механізм передбачає поєднання інструментів зворотного фінансування з дотаційними інструментами.

За умовами програми, понад 50% від суми має бути направлено підприємствам, що працюють у зонах активних бойових дій або поруч з такими територіями. Згідно з угодою, гарантія покриватиме до 90% від суми кредиту. Вже на березень Кредобанк отримав багато заяв на кредитування у рамках даної програми. Загальна сума заявок становить понад два мільйони євро.

Першим підприємством, що отримало кредитування став виробник паперу з Чернігова — ТзОВ “Аметист”. Кошти будуть направлені на відновлення виробництва після руйнівних атак під час бойових дій на Чернігівщині навесні 2022 року, які знищили обладнання та приміщення. Сума кредиту складає 12 млн грн. Наразі підприємство вже частково відновлено, але працює лише на 50% своєї потужності.

Детальніше про програму: https://cutt.ly/h86Wew6

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com