Новини

Нові зміни до Директиви Європейського союзу (ЄС), щодо енергоефективності будівель
20 березня 2023 року, 09:30

14 березня 2023 року Європейський парламент проголосував за оновлену Директиву ЄС щодо енергоефективності будівель (далі Директива).

Як зазначає Кіаран Куффе, член Європарламенту: “Зростання цін на енергоносії зосередило увагу на заходах з енергоефективності та енергозбереження. Покращення ефективності європейських будівель зменшить витрати та нашу залежність від імпорту енергоносіїв. Ми прагнемо аби Директива зменшила енергетичну бідність і скоротила викиди, а також забезпечила покращення середовища задля здоров’я людей. Ця стратегія зростання для Європи забезпечить сотні тисяч якісних місцевих робочих місць у сферах будівництва, ремонту та відновлюваних джерел енергії, одночасно це покращить добробут мільйонів європейців”.

Запропоновані зміни до Директиви спрямовані на:
Суттєве скорочення викидів парникових газів і споживання енергії в будівельному секторі ЄС до 2030 року;
Зробити сектор кліматично нейтральним вже до 2050 року;
Підвищення класу енергоефективності вже існуючих будівель;
Покращення обміну інформацією про енергоефективність.

Задля досягнення мети Директиви встановлено такі цілі:
Усі нові будівлі повинні мати нульовий рівень викидів з 2028 року (для будівель, що використовуються або знаходяться у власності державних органів — з 2026 року);
Усі нові будівлі (у випадках, коли це технічно прийнятно та економічно доцільно) мають бути оснащені сонячними технологіями до 2028 року. Житлові будинки — до 2032 року;
Досягнення мінімального класу енергоефективності E до 2030 року та D до 2033 року у всіх житлових будинках. Для нежитлових будівель — до 2027 та 2030 відповідно.

Підвищення енергетичної ефективності (яке може приймати форму ізоляційних робіт або покращення системи опалення) відбуватиметься, коли будівля продається або піддається капітальному ремонту, або, якщо вона орендується. Держави члени ЄС мають орієнтуватись на зміни до Директиви при формуванні національних планів реконструкції.

Важливим моментом обговорення стало питання підтримки заходів протидії енергетичній бідності. В даному напрямку планується запровадження безкоштовних інформаційних пунктів та ефективних схем ремонту. Можливе субсидіювання та виділення цільових грантів для вразливих домогосподарств.

Винятками можуть стати будівлі, що мають статус пам’яток, історичні будівлі, які охороняються через їх особливі архітектурні чи історичні переваги, технічні будівлі, будівлі, що тимчасово використовуються, а також церкви та місця поклоніння. Також була розглянута можливість звільнити державне соціальне житло, де зміни призведуть до підвищення орендної плати.

Депутати Європарламенту також хочуть дозволити державам-членам коригувати нові цілі для обмеженої частки будівель залежно від економічної та технічної доцільності такої реконструкції та наявності кваліфікованої робочої сили.

Детальніше з запропонованими змінами до Директиви про енергетичну ефективність будівель можна ознайомитись за посиланням: www.europarl.europa.eu/news

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com