Новини

16 березня 2023 року відбулось засідання Ради директорів #КБУ
20 березня 2023 року 17:30

Відкрив засідання з вступним словом Президент Конфедерації будівельників України — Лев Парцхаладзе. Під час звернення він згадав про реалізовані проєкти КБУ. Зокрема про масштабний міжнародний форум: RECOVERY CONSTRUCTION FORUM у Варшаві, який був проведений спільно з Premier Expo, в рамках виставки ReBuild. Форум відбувся за підтримки Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC). На заході було представлено близько 1000 компаній, які об’єднались задля підтримки України. Були представлені плани відновлення та конкретні потреби понад 20-ти постраждалих громад України. Пан Лев зазначив, що такі заходи мають на меті прискорити процеси відновлення України.

До засідання долучились:
- Голова партії «Слуга народу», Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — Олена Шуляк;
- заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України — Наталія Козловська;
- тимчасовий виконувач обов’язків Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) — Олександр Новицький;
- директор Фонду енергоефективності України — Єгор Фаренюк;
- Голова правління Української фінансової житлової компанії (Укрфінжитло) — Євген Мецгер;
народні депутати — Андрій Клочко, Олексій Красов, Андрій Стріхарський, Ольга Василевська-Смаглюк.

Присутні наголосили на важливості участі громадськості та бізнесу у розробці та впроваджені нових норм та стандартів.

Олена Шуляк виділила ключові пункти майбутньої відбудови України:
- оперативність та швидкість;
- покращення стандартів безпеки та енергоефективності;
- підвищення екологічності будівництва, розробка норм утилізації та переробки будівельного сміття.

Наголосила також на необхідності співпраці: «Долучайтесь, ми дуже потребуємо вашої допомоги, експертизи у розробці нових стандартів та документації».

Пані Олена згадала законопроєкт № 7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації», який нещодавно був прийнятий. Україна вже отримала частину коштів для його реалізації. На її думку, Закон можна вже буде реалізувати в травні, що має оживити будівельний ринок.

Наталія Козловська звернула увагу присутніх на те. що з 1 березня 2023 року вже набрали чинності оновлені Державні будівельні норми (ДБН) щодо закладів охорони здоров'я. Які були високо відзначені міжнародними спеціалістами. Вона зазначила, що одним з пріоритетних напрямків роботи Мінвідновлення стане систематизація ДБН. Продовжуючи думку вона повідомила, що до кінця березня 2023 року планується завершити оцифрування всіх будівельних норм. Пані Наталія зауважила: «В цьому році одним з пріоритетних напрямків стане стандартизація наявних норм та завершення розпочатих проєктів змін».

Олександр Новіцький заявив, що «Ніяких тимчасових завдань не існує» спираючись на свій попередній досвід роботи в ДІАМ, він підтвердив збереження досягнень та векторів розвитку попереднього Голови:
- відкритість і прозорість;
- антикорупційну діяльність;
- цифровізацію і якісні сервіси.

Він також звернувся до будівельників: «Прошу Вас стати нашими агентами на місцях. Довести власним прикладом, що ми залишимо корупцію в минулому».

Єгор Фаренюк розповів про проєкти «Енергодім» та «Віднови дім»: «Сьогодні ми знаходимось на стадії реалізації пілотного проєкту програми «Віднови дім», який передбачає фінансування в розмірі 5 млн євро (приблизно 200 млн грн). Наразі маємо: 68 будинків-учасників програми, 40 заявок на участь вже схвалені, є перші закінчені проєкти. Водночас близько 25 проєктів повністю або частково завершені по програмі «Енергодім». Загалом подано заявок на суму 170 млн грн».

Під час засідання, традиційно, до КБУ приєднались нові учасники. До складу Ради директорів КБУ:
ТОВ «ВЕКА Україна»
ТДВ СК «ГАРДІАН»
БПП «ФІРМА «НОМІНАЛ»
ТОВ «ПЕНЕТРОН Україна»
ТОВ «ТЕРВІКНОПЛАСТ»
ТОВ «АРХІТЕКТУРНО-ПРОЕКТНА СТУДІЯ»
ТОВ «ГЛІДЗ УКРАЇНА»
ТОВ «АЛЬЯНС НОВОБУД»
АО «ЮРИДИЧНА ГРУПА EUCON»
ТОВ «АФ «М.Т.Д. Аудит»

До складу дійсних членів КБУ:
ТОВ «РОДИНА ЕНЕРДЖІ ГРУП»
ТОВ «СКАЙЛІФТ ІНЖИНІРИНГ»

Детальніше, згодом.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com