Новини

14 березня 2023 року виконавчий директор Конфедерації будівельників України Олександр Червак взяв участь у 14-тій щорічній українській конференції з покриттів в дискусійній панелі виробників та дистриб'юторів покриттів України
21 березня 2023 року, 16:30

Олександр Червак під час свого виступу розповів про роль КБУ в ході відновлення Україні, серед яких:
В рамках зустрічей робочої (цільової) групи FIEC-EIC Task Force «Ukraine» активно обговорюються питання допомоги Україні, в тому числі йдеться про навчання українських будівельників закордоном (наразі відомо про ініціативи Словаччини та Бельгії).
Разом з представниками влади учасники КБУ напрацьовують нормативно-правові зміни щодо спрощення процедур та покращення інвестиційного клімату для післявоєнної відбудови України.
Проведено два великих форуми щодо майбутньої відбудови (Recovery Forum Ukraine 2022 – 19 жовтня 2022 року у Києві та RECOVERY CONSTRUCTION FORUM -15 лютого 2023 року у Варшаві).
Постійні бізнес-зустрічі у форматі Business Club КБУ, на які запрошуються Голови постраждалих громад для обговорення інвестиційних проєктів українських населених пунктів, що зазнали руйнувань внаслідок агресії рф (Business Club КБУ — це клуб, що об'єднує лідерів галузі для обговорення пропозицій та ініціатив, що сприятимуть майбутній відбудові України.)

“Наразі дійсно будівельний ринок в середньому впав на 50% і головним завданням 2022 року було вистояти“, - зазначив Олександр Червак.

Згідно з даними ЛУН, в 2021 році було введено в експлуатацію понад 11 млн квадратних метрів житла, за рік війни цей показник становив лише близько 7,1 млн квадратних метри житла шляхом добудови тих об'єктів, що вже були на завершальному етапі.

Які житлові проєкти матимуть попит?
Капітальні споруди, ті, які можна збудувати швидко та якісно.
Житло з готовим ремонтом економ та комфорт класу.

Щодо майбутніх трендів будівництва

“Майбутня відбудова, яка буде відновлюватись за кошти Європейського Союзу та інших міжнародних інституцій обов'язково вимагатиме відповідності європейським нормам/стандартам, зокрема, щодо екологічності та енергоефективності”, - зауважив виконавчий директор КБУ.

За словами Олександра Червака, правила гри на будівельному ринку змінились. Під час війни владі України вдалось максимально спростити процес дозвільних процедур в будівництві.

Він розповів про прийняті Закони України №2518-IX “Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому” та №2923-IX “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації” (законопроєкти №5091 та №7198).

Окремо виконавчий директор КБУ ознайомив учасників конференції із заявленими видатками Державного бюджету України щодо відбудови на 2023 рік, зокрема:
фонд ліквідації наслідків збройної агресії – 16 139 млн грн (розширено напрями використання коштів фонду, зокрема, кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії спрямовуються на будівництво громадських будівель, критичної інфраструктури та житла)
надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам – 19,7 млн грн
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг у населених пунктах на 2 464,6 млн грн
нова бюджетна програма "Проектування, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, модернізація, реставрація, придбання та облаштування незалежно від форми власності об'єктів інфраструктури, рухомого та нерухомого майна, житлової нерухомості, в тому числі пошкоджених внаслідок збройної агресії, з метою відновлення цілісності і стійкості окремих галузей життєдіяльності суспільства, а також фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху" за рахунок коштів державного дорожнього фонду в обсязі 1 831,2 млн грн

“На нашу думку, загалом зараз ринок та низку приватних ініціатив зупинило те, що очікувався весняний контрнаступ”, - поділився Олександр.

Окремо Олександр Червак повідомив про ініціативи країн-партнерів, на якому етапі наразі вони знаходяться та хто готовий вже зараз долучатися до відновлення і кому поки не зрозумілий процес будівництва в Україні.

Долучайтеся до відбудови України та розвитку будівельної галузі спільно з КБУ!

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com