Новини

КБУ продовжує знайомити з виступами учасників засідання Ради директорів КБУ, що відбулось 16 березня 2023 року
22 березня 2023 року, 16:30

Частина 3.

Частина 1: https://bit.ly/408QkGe

Частина 2: https://bit.ly/3LEgTil

Євген Мецгер, Голова правління Укрфінжитла під час засідання зазначив про результати програми “єОселя”. Так, наразі видано 940 кредитів, а подано заявок 46 тис. Тому зараз Акціонерне товариство “Українська фінансова житлова компанія” (Укрфінжитло) активно працює над залученням додаткового фінансування програми.

Як це відбудеться?

14 березня 2023 року Кабмін погодив фінансовий, інвестиційний та стратегічний плани Укрфінжитла. Вже є пропозицій від деяких банків, загальна сума фінансування яких може сягнути 10 млрд грн, які планують спрямувати на початок другого етапу програми “єОселя”.

Як будуть отримані пропозиції фінансування, запозичення має бути погоджено з Кабінетом Міністрів України, після чого будуть підписані кредитні угоди з банками та кошти будуть запущені в програму. Орієнтовно для закінчення процесу потрібно 3-4 місяці.

“Приблизно в квітні поточного року ми плануємо запустити та погодити через Кабмін масову іпотеку, як і обіцяли. Вже напрацьовані пропозиції з банками, тобто зміни до Постанови №856, яка регламентує наш продукт. Зокрема, йдеться про вирішення питання щодо військових ризиків, так за них відповідатиме будівельна компанія, а не банки. Також скасовано реєстрацію оцінки Фонду держмайна України та ініційовано збільшення першої одноразової комісії з 0,5% до 1%”, - повідомив Євген Мецгер.

Також він акцентував, що масова іпотека буде запущена виключно на первинному ринку, клієнти не матимуть змоги купувати квартири на вторинному ринку.

“Ми це робимо з розумінням - для підтримки економіки нашої країни. Забудовники будуть створювати робочі місця, купувати будматеріали в Україні і сплачувати податки”, - зазначив пан Євген.

Також Укрфінжитло працює з розробниками додатка “Дія” над цифровізацією наступних етапів. Планується, щоб відображалося не тільки рішення банку, а й оцінка та підбір квартир, перевірка контрагентів, платіжні сервіси, а також, щоб клієнт мав можливість оформити все в додатку та не ходити до банків. На думку Голови правління Укрфінжитла, це здешевить деякі етапи та зробить їх швидшими.

“За багатьма запитами, ми повністю відпустили акредитацію. Відтепер забудовник на пряму комунікує з банками”, - повідомив Євген Мецгер. - “В планах збільшити кількість банків, додавши Кредобанк та МТБ Банк. На кінець року розраховуємо на 12 або 13 банків-партнерів”.

До засідання Ради директорів КБУ також приєднались народні депутати України.

Народний депутат України Андрій Клочко зауважив, що сьогодні будівельній галузі варто посилювати довіру міжнародних партнерів: “Нині важливо визначити питання вартості квадратного метра відбудови нашої держави. Це поєднує в собі понад 10 спільних галузей”.

На його думку, КБУ, можливо спільно з Мінвідновленням, варто долучитись до цього процесу. Йдеться про розробку методики розрахунку вартості квадратного метру в майбутньому, аби всі розуміли, яка галузь йде в якій пропорційній складовій відновлення, а також яку маржинальну дохідність вона може собі ставити.

“Тоді буде довіра до всього процесу відбудови, що дасть міжнародним партнерам зрозуміти - Україна буде відновлюватись чесно й швидко!, - акцентував пан Клочко.

Олексій Красов, народний депутат України, що представляє Харківську область, подякував КБУ, що під час війни вона стала “будівельним фронтом”, допомагаючи всім регіонам. За час повномасштабного вторгнення в області було багато зроблено з відновлення пошкоджених та зруйнованих будинків.

“Важливо, що сьогодні Уряд та Парламент України працюють пліч-о-пліч, що дійсно прискорює процес відновлення”, - акцентував пан Олексій.

Щодо енергетики, то Україні потрібно розвивати зелену енергетику і наразі народні депутати відповідного Комітету ВРУ займаються тим, щоб вона стала ближче та вигідніша для будівельних компаній, які в майбутньому займатимуться будівництвом, зокрема, промислових об'єктів.

“Ми працюємо, аби тематика енергонезалежності, енергозабезпечення, зеленої енергетики була також пріоритетною серед будівельних компаній”, - зазначив Олексій Красов.

На думку Андрія Стріхарського, зустріч будівельної галузі в такому форматі вкрай важлива, адже Україна потребує відновлення вже зараз. Він погодився, що обговорювані теми під час засідання потребують напрацювань, йдеться: і про розвиток іпотечного кредитування на первинному ринку, і про захист інвестицій.

“Ми йдемо в Європу. Давайте разом об’єднуватись для розвитку інвестиційного клімату України”, - резюмував пан Андрій.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com