Новини

Світовий банк презентував оновлений звіт “Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні” (Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment — RDNA2), який було створено у співпраці з Урядом України, зокрема Міністерством відновлення, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй (ООН)
24 березня 2023 року, 14:30

Згідно з його даними, пряма шкода за підсумками першого року повномасштабної війни становить 135 мільярдів доларів, а завдані збитки — близько 290 мільярдів доларів.

“Потреба у відновленні загалом становить 411 мільярдів доларів. У пріоритеті – відбудова критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів. Тут ми потребуємо підтримки міжнародних партнерів, як фінансової, так і матеріально-технічної. Також вже ми формуємо цифрову екосистему, яка забезпечить повну прозорість та відкритість усіх процесів, пов’язаних з відбудовою. Зокрема, йдеться про створення Електронної системи управління відбудовою, яка дозволить міжнародним партнерам та громадськості відстежувати кожен етап реалізації проєктів відновлення”, – розповів Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За його словами, звіт дає можливість іноземним партнерам чітко розуміти потреби України у відбудові і відповідно до цього планувати свою участь в ній.

Отже, найбільша пряма шкода була завдана в наступних сферах:
- житло – 50,4 мільярда доларів;
- транспорт – 35,7 мільярда доларів;
- торгівля та промисловість – 10,9 мільярда доларів;
- енергетика та видобувна галузь – 10,6 мільярда доларів;
- сільське господарство – 8,7 мільярда доларів.

Найбільше коштів на відновлення потребують транспортна сфера (понад 22% загальної потреби відновлення), житлова (майже 17%) та енергетика (понад 11%).

“Оцінка Світового банку підтверджує обраний курс, завдання, пріоритети та напрямки роботи Агентства на 2023 рік як з точки зору ключових регіонів, так і в розрізі секторів відновлення. Така узгодженість в підходах і баченні закладає основу для успішної співпраці в рамках критичного відновлення, а також модернізації і розвитку країни після Перемоги”, - зазначив Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафаа Наєм.

Дослідження шкоди та потреб відновлення України наразі не включає дані з тимчасово окупованих територій. Після їх звільнення там буде додатково збиратися інформація.

Ознайомитись з оновленим звітом можна на офіційному сайті Світового банку за посиланням: https://cutt.ly/C4YKIe1

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com