Новини

Як зараз використовують штучний інтелект в будівництві
10 травня 2023 року, 15:30

Використання штучного інтелекту (ШІ) у будівельній індустрії має значні перспективи для розвитку та автоматизації галузі. Завдяки розширенню можливостей, які охоплюють проєктування, тендери, фінансування, закупівлі, операції, управління активами та трансформацію бізнес-моделі, ШІ готовий зробити революцію в галузі. Потенційні переваги включають зменшення перевитрат, підвищення безпеки на об’єкті, оптимізацію управління проєктом та підвищення продуктивності на об’єктах.

Будівництво - традиційна галузь, яка демонструє низький рівень інновацій, що призводить до обмеження глобальної продуктивності та зростання. Це ілюструє порівняно низький рівень цифровізації, який відстає від інших галузей, включаючи виробництво, складське господарство та логістику, роздрібну торгівлю та телекомунікації. Впровадження інноваційних інструментів, таких як штучний інтелект, відкриває значні можливості для підвищення ефективності та продуктивності в будівельній галузі.

Які інструменти будівельні компанії використовують вже зараз?

Інформаційне моделювання будівель (BIM) стало базовою цифровою структурою для будівельної галузі. У поєднанні зі штучним інтелектом BIM має потенціал для створення нових інструментів, покращуючи управління складними та непередбачуваними будівельними процесами. Завдяки використанню ШІ можна оптимізувати й автоматизувати процедури BIM, включаючи автоматичне проєктування, 3D-реконструкцію, аналіз ефективності будівлі, інтеграції проєкту у віртуальну та доповнену реальність.

ШІ може бути ефективним і в рамках концепції сталого розвитку. Будівельні компанії приділяють більше уваги зменшенню відходів і впроваджують проактивні підходи на основі даних розширеної аналітики ШІ для мінімізації відходів. ШІ допомагає у розробці проєктів оптимізації будівництва, виборі відповідних матеріалів, впровадженні практик закупівель, що забезпечують ефективну утилізацію відходів, сприянні повторному використанню та відновлення, деконструкції та сприяння гнучкості будівельних процесів.

Аналітика ШІ є цінним інструментом для точного прогнозування вартості будівництва та термінів проєкту.

Технології штучного інтелекту та BIM можуть знизити ризик нещасних випадків і підвищити безпеку завдяки технологіям моніторингу безпеки на основі датчиків і переносних пристроїв. Ці інструменти можуть визначати потенційні небезпеки на будівельному майданчику та заздалегідь попереджати керівників, щоб зменшити ризики.

Останні дослідження застосування ШІ в будівельній галузі дозволяють зробити такі висновки:
ШІ надає особливі переваги на етапі планування, забезпечуючи точне прогнозування подій, ризиків і витрат, які мають вирішальне значення для успіху будівельних проєктів.
Впровадження штучного інтелекту відкриває значні можливості для скорочення часу, витраченого на виконання повторюваних завдань, завдяки швидкому аналізу великих даних і оптимізації робочих процесів.

При цьому варто згадати про труднощі та обмеження використанні ШІ в будівельній індустрії. Одна з них це фрагментарний характер використання технологій ШІ та проблеми, пов’язані зі збором і збереженням даних.

Також перешкодами для широкого впровадження штучного інтелекту в будівельній галузі є культурні фактори, проблеми безпеки, високі початкові витрати, унікальність проєктів, роботизовані технології, інституційні бар’єри та обмін інформацією.

Детальніше за посиланням: https://www.azobuild.com

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com