Новини

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) повідомляє про перше засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду пропозицій щодо виділення коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії
16 травня 2023 року, 09:30

Під час засідання вперше була застосована як рекомендаційна Методика пріоритизації проєктів, а також були розглянуті перші заявки щодо фінансування проєктів за рахунок коштів Фонду.

Методика пріоритизації розроблялась експертами Міністерства відновлення спільно з Коаліцією громадських організацій RISE Ukraine - Coalition for Reconstruction. Методика передбачає оцінку відповідності поданих проєктів пріоритетам відбудови з визначенням відповідного показника.

Показник пріоритизації розраховується за формулою, яка включає в себе, зокрема:
- показник рівня потреб;
- охоплення (кількість населення, чиї потреби задовольняє проєкт);
- показник невідкладності потреби;
- показник додаткового впливу (енергоефективність, підвищення якості довкілля, інклюзивність, створення нових робочих місць тощо).

Під час засідання Міжвідомча робоча група розглянула 377 перших проєктів із обсягом фінансування за рахунок фонду ліквідації 17,9 млрд гривень, поданих органами місцевого самоврядування, а також центральними органами виконавчої влади на розгляд через Галузеву систему управління відновленням інфраструктури, яка є складовою частиною цифрової екосистеми DREAM.

За результатами розгляду проєктів робоча група склала перелік проєктів з попередньою пріоритезацією, який буде переданий на розгляд Кабінету Міністрів України. Фінальний перелік проєктів буде затверджений Урядом за результатами доопрацювання заявниками поданої документації. Затверджені проєкти отримають фінансування з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

«Фонд ліквідації наслідків збройної агресії є потужним інструментом для підтримки відновлення громад. Кожне селище чи місто, міністерство чи область може подати проєктну заявку за зарозумілою процедурою і отримати фінансування, якщо проєкт відповідає показникам пріоритезації. При цьому першочерговим залишається відновлення критичної інфраструктури та базових послуг в найбільш постраждалих громадах, забезпечення їх нормального функціонування», - зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, який очолює Міжвідомчу робочу групу.

Наступні засідання Міжвідомчої робочої групи транслюватимуться в онлайн-режимі і будуть доступні до публічного перегляду.

Методика пріоритизації, яку застосувала Міжвідомча робоча група, ляже в основу національної Методології пріоритизації проєктів, яку Міністерство відновлення розробляє спільно зі Світовим банком.

Технічне завдання на розробку Методології доступно за посиланням: https://mtu.gov.ua/files

Замовниками по проєктах будуть визначені органи місцевого самоврядування, деякі центральні органи виконавчої влади та обласні військові адміністрації, а також Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

«Україна має сильні і потужні громади. Ключове завдання держави в умовах воєнного часу - допомогти їм впоратись з викликами відбудови та реалізувати проєкти за найкращими світовими стандартами щодо управління, екологічності та людиноцентричності. Агентство відновлення спеціалізується на великих флагманських проєктах, має стати справжнім партнером для тих громад, яким сьогодні бракує спроможності в реалізації проєктів. При цьому важливо зберігати ініціативу і лідерство громад, наскільки це можливо в цих непростих умовах», - підкреслила Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Наразі команда Агентства відновлення України спільно зі Службами відновлення в областях, представниками органів виконавчої влади проводять обстеження об'єктів, вивчають всю наявну документацію та опрацьовують відповідні механізми та строки відновлення. Фахівці Агентства вже провели виїзні наради, оглянули об'єкти та оцінили поточні масштаби руйнувань. Все це дозволить після прийняття рішення Кабміном в найкоротші терміни розпочинати виконання робіт на визначених об'єктах для оперативної їх реалізації за принципом «build back better», з урахуванням міжнародного досвіду та найкращих практик будівництва.

«Агентство розробляє комплексні прозорі уніфіковані підходи до проведення процедур закупівель, критерії та вимоги до потенційних підрядних організацій. Роботи плануємо виконувати згідно з чинними будівельними нормами, зокрема з термоізоляції, вимогами інклюзивності та безпеки», - розповів голова Агентства відновлення України Мустафа Наєм.

Крім проєктів критичного відновлення, ініційованих органами місцевого самоврядування, кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії планується спрямувати на будівництво, ремонт та інші інженерно-технічні заходи із захисту об’єктів критичної інфраструктури (10 мільярдів гривень), програму єВідновлення (перший етап компенсації за знищені/пошкоджені об’єкти житлового призначення у розмірі 4 мільярди гривень), пілотний проєкт з відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії (5 мільярдів гривень), а також на реалізацію проєктів Агентством відновлення (4,6 мільярда гривень).

Нагадаємо, Міжвідомча робоча група створена відповідно до Порядку використання коштів Фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 118 від 10 лютого 2023 р. (https://l.facebook.com ), Робоча група розглядає узагальнені пропозиції заявників, подані міністерствами, а також готує пропозиції Уряду щодо виділення коштів Фонду, враховуючи відповідність поданих пропозицій вимогам Порядку.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com